/  /  /  / Porsche Holding może przejąć Magro International
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Porsche Holding może przejąć Magro International

UOKIK|

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Porsche Holding kontroli nad spółką Magro International.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Porsche Holding należy do działającej w branży motoryzacyjnej grupy kapitałowej Volkswagen, która jest właścicielem marek Porsche, Audi, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, SEAT i Scania. W Polsce Grupa Volkswagen posiada 31 spółek zależnych, które działają m.in. w zakresie sprzedaży detalicznej samochodów osobowych oraz lekkich samochodów dostawczych.

Spółka Magro International z Rybnika jest niezależnym dystrybutorem detalicznym produktów Volkswagen. Prowadzi m.in. sprzedaż samochodów osobowych i furgonetek.

W wyniku koncentracji Porsche Holding zakupi 100% udziałów Magro International od dotychczasowego właściciela, spółki Kulczyk Pon Investment.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln EUR w Polsce.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama