/  /  /  / Oto liderzy rankingu rejestracji modeli w Niemczech
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Oto liderzy rankingu rejestracji modeli w Niemczech

Volkswagen pozostaje zdecydowanym liderem w rankingu najpopularniejszych marek na rynku europejskim
© Volkswagen
Volkswagen pozostaje zdecydowanym liderem w rankingu najpopularniejszych marek na rynku europejskim

Od początku bieżącego roku zdecydowanym liderem rejestracji na rynku niemieckim pozostaje Volkswagen Golf. Wspólnie z modelem VW Jetta uzyskany wynik to ponad 29 500 egzemplarzy.

Według danych urzędu rejestracyjnego KBA, Volkswagen Golf/Jetta to zarówno lider w klasie niższej-średniej na rynku niemieckim, licząc od stycznia bieżącego roku, ale również najpopularniejszy model w klasyfikacji generalnej (ponad 29 500 egzemplarzy).

Na miejscu drugim w rankingu najczęściej rejestrowanych nowych samochodów osobowych w Niemczech jest aktualnie Volkswagen Passat (10 600 rejestracji), a trzecią pozycję zajmuje BMW Serii 3 (9 500 sztuk).

TOP50 najpopularniejszych modeli w Polsce luty 2013

Wśród marek wywodzących się spoza Niemiec najlepszym wynikiem wśród poszczególnych modeli może pochwalić się Skoda Octavia (6 200 rejestracji).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama