/  /  /  / Lukas Folc nowym członkiem zarządu Volkswagen Group Polska
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Lukas Folc nowym członkiem zarządu Volkswagen Group Polska

Volkswagen Group Polska|
null
null

1 marca bieżącego roku Lukas Folc zostanie nowym członkiem zarządu w strukturach Volkswagen Group Polska. Zastąpi on na stanowisku Franka Titze, aktualnego członka zarządu do spraw finansowych, którego 4-letni kontrakt dobiegł końca.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Folc jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze. Posiada także dyplom MBA Uniwersytetu Pfeiffer w Stanach Zjednoczonych z zarządzania finansami.

Początkowo Lukas Folc związany był z marką Siemens, gdzie piastował stanowisko kontrolera finansowego, a następnie Skoda, dla której pracował od roku 2002 do chwili obecnej. Zajmował stanowiska odpowiedzialne za realizację projektów w Skoda Auto, aby następnie zostać członkiem zarządu Skoda Auto India odpowiedzialnym za obszar controllingu i księgowości. W ostatnich latach pełnił stanowisko sekretarza generalnego Skoda Auto, a także odpowiedzialny był za strategię korporacyjną.

W strukturach Volkswagen Group Polska Lukas Folc obejmie 1 marca stanowisko członka zarządu do spraw finansowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama