/  /  /  / Już ponad 100 000 zamówień na nowego Golfa
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Już ponad 100 000 zamówień na nowego Golfa

Volkswagen|
null
© Volkswagen
null

Jak informuje Volkswagen, dotychczas zebrano od klientów w całej Europie ponad 100 000 zamówień na model Volkswagen Golf nowej generacji. Przypomnijmy, że Golf to od kilku już lat nieprzerwanie lider sprzedaży wśród aut na rynku europejskim.

Koncern z Wolfsburga zamierza w tym roku znacząco rozbudować gamę modelu Volkswagen Golf 7, wprowadzając do oferty kilka ciekawych nowości. Wśród nich będzie m.in. wersja Golf GTI oraz samochód Golf Variant, który będzie jedną z atrakcją marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie.

Na rynku polskim odmiana kombi Golfa 7 zadebiutować ma w sierpniu.

Od momentu premiery Golfa pierwszej generacji sprzedano dotychczas na całym świecie łącznie około 29,4 mln egzemplarzy samochodów w różnych wersjach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama