/  /  /  / Japończycy też doceniają Golfa
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Japończycy też doceniają Golfa

VW|
null
© Volkswagen
null

VW Golf został wybrany Samochodem Roku 2013/2014 w Japonii. W 34-letniej historii tej prestiżowej nagrody po raz pierwszy auto z zagranicy pokonało rodzimych konkurentów.

Szczególne wrażenie robi fakt, że 60-osobowe jury z możliwych 600 punktów aż 504 przydzieliło Golfowi najnowszej generacji, oferowanemu w Japonii dopiero od 25 czerwca. To rekord dla samochodu importowanego, a przewaga 131 punktów nad konkurentem z drugiej pozycji i 337 punktów nad modelem, który znalazł się na trzecim miejscu, robi wrażenie.

W uzasadnieniu werdyktu jury podkreśliło szczególnie nową modułową platformę podłogową MQB jako najmocniejszą stronę Golfa. MQB stanowi bazę dla precyzyjnego zachowania się przy manewrach przy jednoczesnym wysokim komforcie i przyjemności jazdy. Ponadto, uznanie znalazły doskonały poziom bezpieczeństwa, czysta i purystyczna stylistyka, wysoka jakość wykończenia wnętrza i nadwozia oraz nowoczesne silniki TSI.

Golf oferowany jest na japońskim rynku w wersjach Trendline, Comfortline i Highline, z dwoma silnikami benzynowymi z bezpośrednim wtryskiem: 1.2 TSI i 1.4 TSI z systemem aktywnego zarządzania pracą cylindrów (ACT).

Teraz producent rozszerza spektrum modelowe o nowego Golfa GTI, którego silnik 2.0 TSI zachwyca klientów w Japonii. Od momentu wprowadzenia na rynek nowego Golfa zamówionych zostało już ponad 13 000 egzemplarzy, co jest wyraźnym dowodem rozwoju marki na rynku japońskim.

Zwycięstwo Golfa w klasyfikacji ogólnej Car of the Year 2013/2014 w Japonii jest doskonałym uzupełnieniem nagród przyznanych temu modelowi. Najważniejsze z nich to pierwsze miejsca w plebiscytach Car of the Year 2013 (Europa), World Car of the Year 2013 oraz Złota Kierownica 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama