/  /  /  /  / Volkswagen Touareg pobił rekord świata
Volkswagen Touareg

Volkswagen Touareg 2

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Volkswagen Touareg pobił rekord świata

Volkswagen|
null
© Volkswagen
nullnullnullnull

Z czasem 11 dni, 17 godzin i 22 minut Rainer Zietlow i jego zespół, jadąc Touaregiem V6 TDI, ustanowili nowy rekord przejazdu sławną Carratera Panamericana, prowadzącą wzdłuż Ameryki Północnej i Południowej.

W ramach tournee po tym wyczynie entuzjasta tras terenowych zaprezentował w Wolfsburgu samochód, którym pobił rekord trasy.

Trasa między Ziemią Ognistą a Alaską, jaką pokonał Zietlow z zespołem, miała długość 22 750 kilometrów, prowadziła przez 17 krajów i większość stref klimatycznych i wegetacyjnych, jakie występują na ziemi.

Volkswagen Cross Coupe. Czy takie będą kolejne modele SUV marki?

Rekordowy przejazd został zatwierdzony przez TUV Nord. Niezależnie od warunków (w upale, ulewnym deszczu, w burzach piaskowych i śniegu) Volkswagen Touareg udowodnił swoją efektywność i wytrzymałość.

Łowca przygód Rainer Zietlow przemierzył obie Ameryki z czasem o cztery dni lepszym niż dotychczasowy rekord z 2006 roku. Touareg, z przyjaznym dla środowiska silnikiem 3.0 V6 TDI Clean Diesel (165 kW/225 KM w wersji amerykańskiej), zużył przy tym o 30 procent mniej paliwa i wyemitował o 25 procent mniej CO2 niż porównywalne samochody z silnikami benzynowymi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama