/  /  /  /  / Najpopularniejsze modele terenowe
Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Najpopularniejsze modele terenowe

Na podstawie danych KBA|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W ubiegłym roku zarejestrowano w Niemczech prawie 300 000 nowych samochodów terenowych. To zdecydowanie najlepszy wynik w ciągu ostatnich 10 lat. Oto lista modeli, które w omawianym segmencie cieszyły się u naszych zachodnich sąsiadów największym zainteresowaniem.

Jak wynika z danych urzędu KBA, w roku ubiegłym zarejestrowano w Niemczech prawie 300 000 nowych samochodów terenowych. To zdecydowanie najlepszy wynik dla omawianego segmentu rynku na przestrzeni ostatnich 10 lat: w roku 2001 wolumen wyniósł nieco ponad 101 000 egzemplarzy.

Oto lista pięciu najchętniej kupowanych modeli terenowych w Niemczech za rok 2010:
1. Volkswagen Tiguan
2. BMW X1
3. Nissan Qashqai
4. Audi Q5
5. Ford Kuga

Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce wspomnianej listy plasuje się również Dacia Duster.

Zajmujący pierwsze miejsce w rankingu model Volkswagen Tiguan przeszedł niedawno zmiany modernizacyjne. Samochód został oficjalnie zaprezentowany szerokiej publiczności z okazji marcowej wystawy motoryzacyjnej w Genewie. Tutaj znaleźć można bliższe informacje na temat nowej gamy Volkswagen Tiguan.

W sumie segment modeli terenowych zapewnił sobie udział w rynku niemieckim na poziomie około 10%.

Dla porównania, jeszcze w roku 2001 rejestracje aut terenowych wyniosły w Niemczech nieco ponad 101 000 egzemplarzy. Najpopularniejszymi modelami były wówczas Mercedes ML oraz Toyota RAV4. Od tego czasu zainteresowanie niemieckich klientów pojazdami omawianego segmentu systematycznie rosło, przekraczając po raz pierwszy poziom 200 000 egzemplarzy w roku 2006. W roku 2010 wolumen zbliżył się już natomiast do poziomu 300 000 sztuk.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama