/  /  /  /  / Nowy Sharan podnosi poprzeczkę w segmencie multivanów
Volkswagen Sharan

Volkswagen Sharan

Zmień
SegmentVany / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Sharan podnosi poprzeczkę w segmencie multivanów

Volkswagen|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy Sharan jest jednym z najbardziej oszczędnych multivanów na świecie. Udało się to uzyskać po pierwsze - dzięki zastosowaniu pionierskich technologii, a po drugie - dzięki idealnie zbalansowanej aerodynamice. Jest to szczególnie ważne w przypadku pojazdów takich rozmiarów.

Właśnie dlatego Sharan najnowszej generacji jest zaliczany do najbardziej aerodynamicznych pojazdów w swoim segmencie. Co więcej, to pojazd, który otwiera zupełnie nową erę w stylistyce Volkswagena. To nowoczesny, nieprzeciętny samochód, który zasila gamę modeli niemieckiej marki.

Sharan 2010 został zaprojektowany całkowicie od nowa. Pojazd zyskał zupełnie nowe proporcje: ma teraz 4,85 m długości (o 22 cm więcej niż jego poprzednik). Jednocześnie zwiększyła się jego szerokość o 9,2 cm i wynosi teraz 1,9 m (punkt pomiaru: klamki przednich drzwi) Wysokość samochodu obniżono o 1,2 cm (do 1,72 m). Efekt: dynamiczna sylwetka i pełen mocy wygląd.

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, wszystkie nowe Sharany są wyposażone w dwoje przesuwnych tylnych drzwi. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań otwierają się one i zamykają niezwykle płynnie. Opcjonalnie mogą być sterowane elektrycznie, przez wciśnięcie przycisku, umieszczonego na kontroli centralnej i na każdym ze słupków B, mogą być również otwierane za pomocą pilota.

Klienci mogą wybierać spośród trzech dostępnych wersji bazowych: 5-, 6-, lub 7-osobowych. Za sprawą nowej koncepcji siedzeń EasyFold, osobne fotele w drugim i trzecim rzędzie nie muszą już być wyjmowane, by można było uzyskać maksymalną przestrzeń – mogą być teraz schowane w podłodze, za sprawą niezwykle prostego w użyciu mechanizmu składania.

Dla modelu przygotowano cztery silniki benzynowe TSI z bezpośrednim wtryskiem paliwa a także wydajne jednostki TDI, oferujące do 21 procent niższe zużycie paliwa, w porównaniu z silnikami oferowanymi dla poprzedniej wersji modelu. Moc wyjściowa jednostek TSI wynosi 150 KM/ 110 kW i 200 KM /147 kW, z kolei silniki TDI oferują 140 KM / 103 kW i 170 KM /125 kW. Każda z jednostek spełnia normę emisji spalin Euro V i jest dostępna z opcjonalną, 6-biegową dwusprzęgłową przekładnią DSG (dla silnika TSI 200 KM, przekładnia DSG oferowana jest w standardzie).

Pojazd zużywa średnio 5,5 litrów paliwa na 100 km (co odpowiada emisji 145 g CO2/ km), Sharan wyposażony w silnik 2.0 TDI (140 KM), osiąga prędkość maksymalną 194 km/h. Jego wydajność jest godna uwagi: na zatankowanym do pełna baku, mieszczącym 70 litrów paliwa, samochód może przejechać 1273 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama