/  /  /  /  / 5 gwiazdek w testach Euro NCAP dla nowego Passata i Sharana
Volkswagen Sharan

Volkswagen Sharan

Zmień
SegmentVany / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

5 gwiazdek w testach Euro NCAP dla nowego Passata i Sharana

Producent|
null
© Volkswagen
nullnullnullnull

Nowy VW Passat oraz Sharan otrzymały w najnowszych testach zderzeniowych Euro NCAP najlepsze noty. Samochody oceniane według bardziej zaostrzonych kryteriów otrzymały pięć gwiazdek za ochronę pasażerów i pieszych, ochronę dzieci oraz systemy bezpieczeństwa.

Wyniki testów zderzeniowych wszystkich 14 modeli samochodów, które zostały w ostatnim czasie przebadane zgodnie w wytycznymi Euro NCAP, sprawdzić można tutaj.

Zarówno Passata jak i Sharana najnowszej generacji Volkswagen wyposażył w pakiet bezpieczeństwa obejmujący zoptymalizowaną strukturę nadwozia, skuteczny zestaw pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych oraz systemy wspomagające kierowcę. Powstały w ten sposób dwa z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie. Testowany Sharan uzyskał 96 procent (34 punkty) w kategorii ochrony pasażerów: był to jeden z najwyższych wyników wśród wszystkich testowanych samochodów. Ponadto przyznano mu doskonałe 39 punktów za bezpieczeństwo dzieci.

Po raz pierwszy w tej klasie aut dostępny jest opcjonalny pakiet ochrony dla pasażerów siedzących z tyłu, w skład którego wchodzą napinacze pasów bezpieczeństwa i boczne poduszki powietrzne dla drugiego rzędu we wszystkich konfiguracjach siedzeń. W wersji sześcioosobowej tylne poduszki powietrzne montowane są seryjnie.

Passat, jako model dostępny na pięciu kontynentach, musi spełniać międzynarodowe normy zderzeniowe, co udowadnia w najnowszej klasyfikacji Euro NCAP: bardzo dobra nota - 38 punktów za bezpieczeństwo dzieci i 33 punkty za bezpieczeństwo pasażerów. Doskonale wypadły w testach także systemy poprawiające bezpieczeństwo i wspierające kierowcę, zastosowane w nowym Passacie. Przykładem może być ACC z Front Assist, który jako „czujny pasażer z pedałem hamulca” pomaga uniknąć najechania na jadący z przodu pojazd.

Euro NCAP jest międzynarodową organizacją testującą i oceniającą bezpieczeństwo nowych samochodów na podstawie symulowanych wypadków.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama