/  /  /  /  / Ogier wygrywa w Rajdzie Finlandii, Kubica na podium
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Ogier wygrywa w Rajdzie Finlandii, Kubica na podium

VW|

Sébastien Ogier/Julien Ingrassia odnieśli w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC) swoje piąte zwycięstwo w sezonie w barwach Volkswagena i zrobili tym samym duży krok w kierunku zdobycia tytułu mistrzów świata. W kategorii WRC2, na drugim miejscu uplasowali Kubica i Maciek Baran, zajmując ostatecznie w klasyfikacji generalnej imponujące, 9 miejsce.

Piątym zwycięstwem w ósmym rajdzie sezonu 2013, Ogier i Ingrassia powiększyli swoją przewagę w klasyfikacji kierowców i pilotów do 90 punktów. W klasyfikacji producentów, dzięki szóstej wygranej Polo R WRC w tym sezonie Volkswagen również powiększył swoją przewagę.

Po zwycięstwach w Rajdzie Akropolu i Rajdzie Sardynii, Robert Kubica i Maciek Baran finiszowali w Finlandii na drugim miejscu w kategorii WRC2. Polacy zaprezentowali bezbłędny styl, co bez wątpienia jest trudnym zadaniem dla zdobywających doświadczenie zawodników i zbliżyli się do czołowej pozycji w klasyfikacji mistrzostw.Rajd Finlandii jest rozgrywany od 1951 roku, Sébastien Ogier/Julien Ingrassia są dopiero piątym zespołem spoza Skandynawii i Finlandii, który odniósł w nim zwycięstwo. W 2013 roku po raz jedenasty wygrał ten legendarny rajd WRC kierowca nie pochodzący z północy Europy. Po raz pierwszy hegemonię Finów i Szwedów przełamał w 1990 roku Carlos Sainz z pilotem Luisem Moya.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama