/  /  /  /  / Najmniej awaryjny samochód według raportu TUV 2013 to...
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Najmniej awaryjny samochód według raportu TUV 2013 to...

Volkswagen|
null
© Volkswagen
null

Volkswagen Polo uplasował się na pierwszym miejscu w raporcie TUV 2013. W klasie samochodów dwu- i trzyletnich Polo miało najmniej usterek. Uzyskało także najlepszy wynik w całym badaniu i otrzymało złotą plakietkę TUV.

Mówi Martin Winterkorn, prezes zarządu Volkswagen AG: "Doskonały wynik Polo w raporcie TUV 2013 potwierdza, że Volkswagen jest liderem pod względem techniki i jakości także w segmencie samochodów kompaktowych. Zwycięstwo Polo pokazuje wyraźnie, że jakość nie zależy od segmentu samochodu".

Raport opiera się na wynikach przeglądów technicznych TUV przeprowadzonych w okresie 12 miesięcy. Oficjalne przyznanie wyróżnienia Volkswagenowi Polo jako zwycięzcy rankingu TUV 2013 odbędzie się 19 lutego w Berlinie.

Polo jest jednym z najpopularniejszych małych samochodów na świecie. Od momentu wprowadzenia na rynek w 1975 roku wyprodukowanych zostało ponad 13 mln sztuk tego modelu. W samych Niemczech na Polo zdecydowało się do dziś ponad trzy miliony kierowców.

Raport usterkowości TUV 2013

Oprócz zwycięstwa w rankingu TUV Polo może pochwalić się takimi wyróżnieniami jak Złota Kierownica, Car of the Year, World Car of the Year, World Green Car of the Year, Red Dot Design Award, a także najwyższymi notami w testach Euro NCAP i japońskim teście NCAP oraz nagrodą za ochronę środowiska ACV mobil dla wersji BlueMotion.

Polo było pierwszym modelem BlueMotion Volkswagena. Ta wyjątkowo oszczędna wersja zadebiutowała w 2006 roku. Aktualne Polo BlueMotion (55 kW/75 KM) według producenta zużywa średnio 3,3 l/100 km (87 g/km CO2). Z 45-litrowym zbiornikiem paliwa jego zasięg wynosi 1363 kilometry.

Prekursorem w dziedzinie techniki jest obecnie nowe Polo BlueGT. Dzięki systemowi aktywnego zarządzania pracą cylindrów (ACT) silnik benzynowy TSI o mocy 103 kW/140 KM zużywa według danych fabrycznych średnio 4,5 l paliwa na 100 km (105 g/km CO2).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama