/  /  /  /  / Przejechać 1564 kilometrów na jednym baku
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Przejechać 1564 kilometrów na jednym baku

Volkswagen|
null
© Volkswagen
null

Podczas niedawno przeprowadzonych w Niemczech testów drogowych model Volkswagen Polo BlueMotion przejechał łącznie dystans dokładnie 1563,9 km na jednym baku paliwa. Próba odbyła się pod okiem specjalistów DEKRA.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki jazdy średnie spalanie na trasie wyniosło zaledwie 2,9 l/100 km. To wynik lepszy niż oficjalne dane producenta, które w przypadku Polo BlueMotion podają wynik rzędu 3,3 l/100 km.

Przy średnim spalaniu według danych fabrycznych 45-litrowy zbiornik paliwa w Polo BlueMotion pozwala teoretycznie na przejechanie autem do 1 363 kilometrów.

W próbie wzięło udział czterech instruktorów eko-jazdy z Volkswagen Driving Experience. Podczas testu Polo BlueMotion każdy z zajmował kolejno miejsce za kierownicą auta, natomiast pozostali jechali w tym czasie drugim pojazdem (Passat BlueMotion Variant).

Średnia prędkość obu samochodów wyniosła na całej trasie 84 km/h. Na uwagę zasługuje również średnie spalanie osiągnięte przez Passata BlueMotion Variant (4,2 l/100 km), który jechał w tym czasie z trzema pasażerami i bagażem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama