/  /  /  /  / Nowy Volkswagen up debiutuje w wersji pięciodrzwiowej
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Volkswagen up debiutuje w wersji pięciodrzwiowej

Volkswagen|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnull

Oto pierwsze oficjalne zdjęcia, które prezentują ostateczną wersję modelu Volkswagen up w bardziej praktycznej wersji pięciodrzwiowej. To oznacza, że już niedługo powinnyśmy poznać też bliższe szczegóły dotyczące siostrzanych modeli Skoda oraz SEAT. Pięciodrzwiowy up! z ESP będzie kosztował w Polsce od 32 350 zł.

Volkswagen zakłada, że ponad połowa klientów up! w przyszłości zdecyduje się na wariant pięciodrzwiowy. Będzie on miał identyczne silniki (44 kW / 60 KM i 55 kW / 75 KM), wersje wyposażenia (take up!, move up!, high up!, black up!, white up!) i wymiary, jak auto trzydrzwiowe.

Pięciodrzwiowy up! z ESP będzie kosztował 32 350 zł, zatem będzie droższy od trzydrzwiowego tylko o 1 060 zł.

Najpopularniejsze modele roku 2011 w Europie

Pięcioro drzwi zmienia sylwetkę up! W trzydrzwiowym dolna krawędź okien wznosi się w okolicy słupków C, natomiast w pięciodrzwiowym tworzy prostą linię. Dzięki temu nowy wariant karoserii ma charakterystyczny wygląd.

W oczy rzuca się od razu tylna klapa ze szklaną powierzchnią zewnętrzną. Bagażnik o pojemności 251 litrów, po złożeniu oparcia tylnej kanapy można powiększyć do 951 litrów.

Tylne drzwi otwierają się szeroko i umożliwiają wygodne wsiadanie. Biorąc pod uwagę wielkość samochodu, pięciodrzwiowy up! oferuje zaskakująco dużo miejsca we wnętrzu, podobnie jak jego trzydrzwiowy brat.

Z tyłu odległość między siedziskiem a podsufitką wynosi 947 mm, z przodu – 993 mm. Odległość między oparciem tylnej kanapy a oparciem przednich foteli to aż 789 mm.

Nowoczesne systemy dla większego bezpieczeństwa i komfortu
Volkswagen oferuje dla trzy- i pięciodrzwiowego up! takie samo wyposażenie seryjne oraz elementy wyposażenia dodatkowego. Standardowo up! wyposażony jest m.in. w ESP, 4 poduszki powietrzne, światła do jazdy w dzień i wspomaganie kierownicy.

Wśród opcji warto zwrócić uwagę na funkcję awaryjnego hamowania w mieście. Volkswagen up! jest pierwszym samochodem w swojej klasie, który dzięki temu systemowi jest w stanie samodzielnie zahamować przy prędkości między 5 km/h a 30 km/h.

Na życzenie dostępny jest także maps+more. To przenośny system nawigacji i infotainment z ekranem dotykowym. Obejmuje on funkcje nawigacji, zestawu głośnomówiącego, odtwarzacz multimedialny i różnego rodzaju informacje związane z samochodem. Ponadto maps+more można dostosować do własnych potrzeb wgrywając dodatkowe aplikacje.

W ofercie jest także pakiet Cool&sound w cenie 2 190 zł, który zawiera klimatyzację oraz radio RCD215 z odtwarzaczem CD i plików MP3.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama