/  /  /  /  / 2463 km przejechane bez tankowania
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

2463 km przejechane bez tankowania

Producent|
null
© Volkswagen
null

Gavin Conway, brytyjski dziennikarz gazety „Sunday Times” prowadził Passata BlueMotion do ostatniej kropli oleju napędowego. Zaskakujący wynik został wpisany 3 października do Księgi Rekordów Guinnesa: 2 463,91 kilometra na jednym zbiorniku paliwa.

Odpowiada to mniej więcej odległości z Wolfsburga do Madrytu. Niezależne jury Księgi Rekordów zatwierdziło próbę pobicia rekordu świata na autostradach we Francji i wydało odpowiednie świadectwo. Łącznie testowy samochód – seryjny Passat BlueMotion z silnikiem 1.6 TDI (77 kW/105 KM) zużył 77,25 litra paliwa i przejechał średnio 27,29 kilometra na jednym litrze oleju napędowego.

Dzięki najnowszym technologiom Passat należy do najoszczędniejszych aut w swojej klasie na świecie. Wyposażony jest w cały pakiet komponentów hightech i nowoczesnych rozwiązań. Podstawą ekstremalnie niskich wartości zużycia paliwa i emisji CO2 Passata BlueMotion, są nowe silniki TDI z Common Rail, ze zmodyfikowanym oprogramowaniem systemu sterowania i obniżoną prędkością obrotową biegu jałowego. Zalecenie zmiany przełożenia, komunikowane na wyświetlaczu komputera pokładowego, pozwala kierowcy jeździć na biegu najbardziej optymalnym pod względem zużycia paliwa. Do rozwiązań stosowanych w BlueMotion należy także system odzyskiwania energii przy hamowaniu (rekuperacja), system Start-Stop i opony o niskich oporach toczenia. Ponadto nowe modele BlueMotion różnią się od pozostałych modeli danej serii zmodyfikowanymi elementami zewnętrznymi zmniejszającymi wartość Cw, a także zindywidualizowanym wnętrzem.

Najnowszy Passat, siódmej generacji, który został zaprezentowany 29 września na Paryskim Salonie Samochodowym, dostępny będzie w wersji BlueMotion z jeszcze bardziej obniżonymi wartościami spalania i emisji CO2.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volkswagen Passat