/  /  /  /  / W Polsce nowy Volkswagen Golf 4Motion pojawi się w połowie 2013
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VII

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

W Polsce nowy Volkswagen Golf 4Motion pojawi się w połowie 2013

Volkswagen|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnull

Jak zapowiada generalny importer marki Volkswagen, na rynku polskim sprzedaż modelu Volkswagen Golf nowej generacji z napędem 4Motion rozpocznie się w połowie bieżącego roku.

Volkswagen rozpoczął produkcję Golfa siódmej generacji wyposażonego w napęd na wszystkie koła 4Motion. Jest to podwójna premiera, gdyż nowy Golf 4Motion to pierwsze auto w gamie Volkswagena wykorzystujące napęd Haldex V generacji.

Volkswagen rozszerza ofertę modelową nowego Golfa: do gamy samochodów z napędem na oś przednią, która zadebiutowała pod koniec ubiegłego roku, dołączają modele z napędem 4Motion. W ten sposób koncern kontynuuje i zapisuje kolejną kartę w historii modelu napędzanego na wszystkie koła, która rozpoczęła się w 1986 roku wraz z momentem debiutu pierwszego Golfa Syncro.

Napęd 4Motion Golfa 7 to także jeden z najnowszych i najnowocześniejszych napędów na świecie, bazujący na debiutującej V generacji sprzęgła Haldex. Cały system jest o 1,4 kg lżejszy od tego używanego w poprzedniej generacji modelu i reaguje wyjątkowo szybko. Wszystko to sprawia, że poprawia się zarówno aktywne bezpieczeństwo, jak i prowadzenie samochodu - zapewnia niemiecki producent.

Nowy Golf 4Motion oferowany będzie dla modeli wyposażonych w oszczędne silniki wysokoprężne 1.6 TDI 105 KM oraz 2.0 TDI 150 KM. Obie jednostki standardowo wyposażone są w technologię Blue Motion (Start-Stop oraz rekuperacja). To sprawia, że średnie zużycie paliwa wynosi według danych producenta odpowiednio 4,5 lub 4,7 l/100 km.

Dla porównania, Golf 4Motion szóstej generacji, wyposażony w silnik 2.0 TDI 140 KM spalał średnio 5,5 l/100 km (daje to poprawę tej wartości aż o 15%).

Dokładnie tak samo jak wersje z napędem na przednią oś, nowy Golf 4Motion będzie charakteryzował się bogatym wyposażeniem standardowym. O bezpieczeństwo zadbają systemy ABS, ASR, ESC, XDS, a także 7 poduszek powietrznych i nowość w segmencie czyli hamulec multikolizyjny.

Komfort podróżowania zapewniają seryjna klimatyzacja oraz system radiowy z 5-calowym wyświetlaczem dotykowym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama