/  /  /  /  / Volkswagen zapowiada kolejne nowości w gamie Golfa VII
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VII

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Volkswagen zapowiada kolejne nowości w gamie Golfa VII

null
© Mitsubishi
null

Jak zapowiadają przedstawiciele Volkswagena, 2013 będzie rokiem ofensywy modelowej niemieckiego producenta wraz z pojawieniem się kolejnych wersji Golfa VII, który oficjalnie ujrzał światło dzienne podczas właśnie zakończonych targów branżowych w Paryżu.

10 listopada to oficjalna data wejścia na rynek niemiecki modelu Volkswagen Golf nowej generacji. Początkowo będzie to auto w wersji nadwoziowej hatchback 5- lub 3-drziowej. Tymczasem jak podał serwis branżowy Automobilwoche, już w roku przyszłym doczekamy się odmiany kombi oraz następcy dla Golfa Plus, który może otrzymać nową nazwę.

Dopiero później doczekamy się też kabrioletu nowej generacji oraz modeli Touran i Tiguan. Tymczasem wersje z napędem na wszystkie koła 4Motion zapowiadane są już na styczeń przyszłego roku.

Sporo nowego dziać się też będzie w gamie silnikowej. I tak obok zaprezentowanych na targach w Paryżu wersji BlueMotion 1.6 TDI (średnie zużycie paliwa 3,2 l/100 km) oraz usportowionego GTI (220/230 KM; prędkość maksymalna 250 km/h), w ofercie pojawi się również np. sportowy diesel GTD oraz nowa wersja Golf R.

Ważnym elementem oferty Volkswagena Golfa VII jest dostępność alternatywnych jednostek napędowych. Już wiosną ma być gotowa wersja napędzana gazem ziemnym, podczas przyszłorocznej wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie szerokiej publiczności zaprezentuje się odmiana elektryczna E-Golf, zaś w roku 2014 dołączy pierwszy Volkswagen typu Hybrid Plug-in.

Cały artykuł z Automobilwoche znaleźć można tutaj.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama