/  /  /  /  / Nowy Volkswagen Golf 7 bardzo blisko
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VII

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Volkswagen Golf 7 bardzo blisko

Volkswagen Golf obecnej generacji
© Volkswagen
Volkswagen Golf obecnej generacji

Według doniesień prasy niemieckiej, produkcja nowego modelu Volkswagen Golf w niemieckim Wolfsburgu rozpocznie się w drugim tygodniu sierpnia. Premiera rynkowa tego wyczekiwanego z zainteresowaniem auta spodziewana jest w pierwszej połowie listopada.

Premiera modelu Volkswagen Golf po zmianach generacyjnych odbędzie się z okazji jesiennych targów motoryzacyjnych w Paryżu, które ruszają pod koniec września. Serwis branżowy Automobilwoche (PATRZ TUTAJ) zamieścił nawet wygenerowane komputerowo zdjęcie, które przedstawia prawdopodobny wygląd nowego Golfa.

Premiera handlowa modelu Volkswagen Golf VII planowana jest na rynku niemieckim oraz w innych krajach europejskich na 45. tydzień bieżącego roku kalendarzowego, czyli w pierwszych dniach listopada.

Mimo spadków VW Golf nadal liderem

Obok nowego Audi A3 Volkswagen Golf jest kolejnym modelem Volkswagen Group, w którym znalazła zastosowanie platforma konstrukcyjna MQB.

MQB to modułowa platforma podłogowa dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie. Platforma ta, stosowana dla wielu marek koncernu Volkswagen AG, ma długoterminowo zapewnić i wzmocnić konkurencyjność w najpopularniejszych segmentach, w przypadku marki Volkswagen od Polo przez Golfa do Passata.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama