/  /  /  /  / Nowy Golf w bilansie jednego roku
Volkswagen Golf

Volkswagen Golf VII

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Golf w bilansie jednego roku

Volkswagen|
null
© Volkswagen
null

VW Golf także w siódmej generacji pisze kolejny rozdział historii sukcesów. W minionych dwunastu miesiącach Golf otrzymał dwa tuziny prestiżowych wyróżnień. Został wybrany m.in. jako Car of the Year oraz World Car of the Year 2013.

Także w Japonii nowy Golf okazał się lepszy od konkurentów i jako pierwszy importowany samochód w 34-letniej historii wspomnianego plebiscytu został wybrany jako Car of the Year 2013/2014 Japan. Kolejne wyróżnienia to między innymi Złota Kierownica 2013, Auto Trophy, Auto der Vernunft ("Samochód rozsądku") oraz Die Besten Autos 2013 ("Najlepsze samochody 2013").

Mimo, że nowy Golf jest na rynku dopiero od roku, to w najbliższych dniach sprzedany zostanie dokładnie półmilionowy egzemplarz. Warto tutaj nadmienić, że na ważnych rynkach takich jak Chiny czy USA Golf siódmej generacji nie trafił jeszcze do sprzedaży.

Natomiast w Europie niedawno pojawił się w salonach Golf Variant, a w pierwszej połowie przyszłego roku dołączy Golf Sportsvan, zaprezentowany podczas jesiennej wystawy IAA we Frankfurcie. W kolejce czekają jeszcze dalsze nowości takie jak e-Golf oraz hybrydowy Golf plug-in.

Nowości rynkowe 2014

W Europie Golf od lat jest najczęściej kupowanym samochodem. Także w poszczególnych krajach potwierdza swój status bestsellera i jest liderem sprzedaży min. w Belgii, Finlandii, Irlandii, Chorwacji, Luksemburgu, Norwegii, Austrii, Szwajcarii oraz naturalnie na niemieckim rynku.

Pierwsza generacja Volkswagena Golfa trafiła do salonów w maju 1974 roku jako następca Garbusa. Już od prawie 40 lat Golf kontynuuje sukcesy swojego poprzednika i stał się bazą dla nowej klasy samochodów – klasy Golfa.

VW Golf jest oferowany obecnie w różnych wariantach, od wyjątkowo oszczędnego Golfa TDI BlueMotion po sportowego GTI, od trzydrzwiowego hatchbacka po przestronne kombi (Golf Variant).

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja: w czerwcu bieżącego roku taśmy produkcyjne opuścił dokładnie 30-milionowy egzemplarz Golfa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama