/  /  /  /  / Volkswagen Caddy nagrodzony w konkursie Napęd Nowej Ery
Volkswagen Caddy

Volkswagen Caddy GP

Zmień
SegmentKombi VanLekkie dostawcze / VanLekkie dostawcze / Furgonetki
Emisja CO2---
Żużycie paliwa---
 

Volkswagen Caddy nagrodzony w konkursie Napęd Nowej Ery

Volkswagen Group Polska|
null
© Volkswagen
nullnull

Caddy LPG został nagrodzony w konkursie Napęd Nowej Ery, w kategorii samochód nowej ery. Grono ekspertów organizowanego wspólnie przez Orlen Gaz oraz e-petrol.pl. konkursu doceniło tym samym technologię zastosowaną w modelu Volkswagena, a także wkład marki w rozwój rynku LPG.

Konkurs Napęd Nowej Ery to pierwszy ogólnopolski konkurs branży LPG, którego celem jest popularyzacja oraz rozwój rynku gazu płynnego w naszym kraju. Dzięki niemu wyznaczane są nowe standardy wykorzystywania napędów zasilanych paliwem alternatywnym, a także promowane i popularyzowane dobre praktyki związane z rynkiem LPG.

Do udziału w konkursie zaproszono ponad 90 firm, które walczyły o tytuły w kategoriach: samochód nowej ery, instalacja nowej ery, rozwiązanie nowej ery oraz stacja nowej ery.

Jury pod przewodnictwem dr. inż. Krzysztofa Bajdora, zastępcy dyrektora ds. paliw i energii odnawialnej w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji, przyznało nagrodę główną w kategorii "samochód nowej ery" modelowi Volkswagen Caddy LPG.

Zwycięzcy konkursu Napęd Nowej Ery

Volkswagen Caddy w wersji BiFuel z instalacją LPG napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 l i mocy 102 KM, średnie zużycie paliwa wynosi według danych fabrycznych około 8 l/100 km w cyklu mieszanym.

Model Caddy dostępny jest na naszym rynku w cenie od 62 317 zł netto (furgon). Warto wspomnieć, że w salonach można także zamówić wersję zasilaną gazem ziemnym CNG, a także nowoczesnymi silnikami TSI oraz TDI.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volkswagen Caddy