/  /  /  /  / Nowy Beetle Kabriolet i światowa premiera podczas Los Angeles Auto Show
Volkswagen Beetle

Volkswagen Beetle

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Beetle Kabriolet i światowa premiera podczas Los Angeles Auto Show

Volkswagen|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnull

O świeży powiew na rynku kabrioletów zadba wkrótce nowy Volkswagen Beetle Cabriolet. Stanowi on kontynuację wyjątkowej historii samochodu po zaprezentowanym po raz pierwszy w 1949 roku Garbusie Cabriolet (typ 15) i New Beetle Cabriolet z 2002 roku.

Niepowtarzalna sylwetka uczyniła Beetla i jego poprzedników kultowymi autami. Fakt, że w latach 1949-1980 sprzedanych zostało ponad 330 000 Garbusów z miękkim dachem, mówi sam za siebie. Ponadczasowa stylistyka z przeszłości została zaktualizowana przez Volkswagena w najnowszej wersji Beetla Cabriolet, a sylwetka stała się bardziej sportowa i dynamiczna. Mniej pochylona przednia szyba w połączeniu z bardziej płaskim konturem dachu przypomina sylwetkę legendarnego Garbusa Cabriolet.

W nowym modelu można znaleźć także cechy stylistyczne nowych Volkswagenów: wlot powietrza pod zderzakiem, płaski przebieg dolnej krawędzi maski i przede wszystkim tylne światła świadczą o przynależności do rodziny. W nowym Beetle Cabriolet Volkswagen łączy nowoczesną technikę i najwyższe wymagania jakościowe z tradycyjnymi elementami poprzednika. Podobnie jak w budzącym nostalgię wzorcu, reflektory pozostały okrągłe.

Wyjątkowego uroku dodaje nowemu Beetle Cabriolet także tradycyjny miękki składany dach. W stanie otwartym jest bardzo płaski i nie ogranicza widoczności do tyłu. Mimo zwartej konstrukcji dach jest duży i długi. Otwieranie i zamykanie przebiega całkowicie automatycznie (dla wszystkich wariantów modeli), trwa około 10 sekund i może być wykonane podczas jazdy z prędkością do 50 km/h.

Beetle Cabriolet będzie oferowany z seryjną osłoną złożonego dachu. Chromowana listwa wyraźnie oddziela stal od tkaniny. Wewnątrz kompaktowy zestaw wskaźników z dużym okrągłym prędkościomierzem oraz kilka klasycznych elementów, jak na przykład dodatkowy schowek podręczny, także w nowym Beetle Cabriolet podkreślają zdecydowanie odmienną od innych samochodów stylistykę.

Z przestronnym i komfortowym wnętrzem Beetle Cabriolet jest pełnowartościowym samochodem dla czterech osób. Bagażnik o pojemności 225 litrów posiada otwór do kabiny, umożliwiający transport większych przedmiotów.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa w przypadku dachowania opracowany został aktywny system pałąków ochronnych. Składa się on z dwóch wysuwanych modułów umieszczonych w niewidoczny sposób za oparciami tylnej kanapy. Moduły są aktywowane w razie wypadku przez centralny sterownik poduszek powietrznych.

Dzięki temu już po kilku milisekundach skutecznie chronią razem ze stabilnymi słupkami A wszystkich czterech pasażerów. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają seryjne czołowe poduszki powietrzne i poduszki z przodu chroniące głowę i klatkę piersiową.

Nowy Beetle Cabriolet będzie oferowany z siedmioma silnikami do wyboru. Podstawowym wariantem jest efektywny silnik 1.2 TSI o mocy 105 KM. W momencie wprowadzenia na rynek dostępna będzie także odpowiednia wersja tej benzynowej jednostki z BlueMotion Technology.

Kolejne silniki benzynowe to 1.4 TSI 160 KM i 2.0 TSI 200 KM. Jako silniki wysokoprężne Volkswagen oferuje jednostkę 1.6 TDI o mocy 105 KM (także w wersji BMT) oraz 2.0 TDI o mocy 140 KM.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama