/  /  /  /  / Volkswagen Amarok zaliczył test wytrzymałości
Volkswagen Amarok

Volkswagen Amarok

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Pick-up
Cena173 123 zł - 226 628 zł (aktualizacja: 2016-07-01)
Emisja CO2196 g/km - 203 g/km
Żużycie paliwa7,5 L/100km - 7,8 L/100km
 

Volkswagen Amarok zaliczył test wytrzymałości

Volkswagen|
null
© Volkswagen
nullnullnull

Wyprawa "Move the World" zakończona - Amarok z powodzeniem zaliczył test wytrzymałości.

Od dziesięciu lat Joachim Franz zwraca uwagę społeczeństwa na problemy związane z AIDS spektakularnymi akcjami. Ukończona właśnie wyprawa "Move the World" odniosła duży sukces. Zespół Joachima Franza, wspierany przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe, był w podróży przez 111 dni. Przejeżdżając przez 54 kraje na pięciu kontynentach pokonał 64 452 kilometry.

Celem ekspedycji było zachęcenie ludzi do dyskusji na temat HIV/AIDS oraz zebranie pieniędzy na projekty edukacyjne.

Joachim Franz i jego współpracownicy większą część wyprawy spędzili w pięciu Volkswagenach Amarok. „Seryjne samochody z pakietem Offroad były dla nas salonami, sypialniami, jadalniami i pokojami do pracy. Mimo ekstremalnych obciążeń dla zawieszenia (przede wszystkim na Czarnym Lądzie) Amarok przez całą trasę nie wykazał żadnych oznak zmęczenia. Zadziwiający jest także fakt, że po prawie 65 000 kilometrów siedzi się w nim dokładnie tak samo wygodnie, jak na początku. Aż do samego końca żaden z uczestników wyprawy nie skarżył się na kłopoty z kręgosłupem, mimo że przejeżdżaliśmy nieraz nawet 1400 kilometrów dziennie - chwali samochody szef ekspedycji.

W 92. dniu ekspedycji (17 lipca) uczestnicy dotarli do Polski. Z Wilna przez Suwałki i Łomżę dojechali do Warszawy, gdzie następnego dnia odbyła się dyskusja przy okrągłym stole z udziałem przedstawicieli prasy. Dyskusję prowadziła Anna Marzec-Bogusławska (dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS); udział w niej wzięli Podsekretarz Stanu Andrzej Włodarczyk oraz przedstawiciele organizacji ds. AIDS (Sieć Plus, SKA i Program Stacja).

Po zakończeniu wyprawy samochody w celach badawczych zostały całkowicie rozebrane. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyczynu Amaroka. Pojazdy doskonale zaliczyły test wytrzymałości. Sprawdzamy teraz, jakie części auta były szczególnie obciążone - wyjaśnia Harald Schomburg, członek zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Wraz z powrotem do Frankfurtu wyprawa dobiegła końca, nie skończyła się jednak akcja World Aids Awareness Expedition. Teraz trzeba zamienić sukces przedsięwzięcia w realne środki finansowe. Środki te będą wykorzystane do wspierania różnorodnych projektów oraz stworzenia platformy internetowej, która jak „giełda wymiany” będzie udostępniać wszystkim zainteresowanym organizacjom pomocowym koncepcje i propozycje walki z HIV/AIDS.

W najbliższych tygodniach zespół Franza przedstawi ocenę wyników dyskusji przy okrągłym stole i zaprezentuje konkretne pomysły na następne dwa lata akcji "Move the World".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volkswagen Amarok