/  /  /  /  / Dariusz Michalczewski za kierownicą Volkswagena Amaroka
Volkswagen Amarok

Volkswagen Amarok

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Pick-up
Cena173 123 zł - 226 628 zł (aktualizacja: 2016-07-01)
Emisja CO2196 g/km - 203 g/km
Żużycie paliwa7,5 L/100km - 7,8 L/100km
 

Dariusz Michalczewski za kierownicą Volkswagena Amaroka

Volkswagen|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnull

Po raz trzeci marka Volkswagen Samochody Użytkowe będzie towarzyszyć rajdowi Dakar jako Official Supplier. Do dyspozycji organizatora rajdu oddanych zostanie 30 sztuk Amaroka, 8 modeli Multivan PanAmericana oraz jeden Crafter 4Motion z napędem firmy Achleitner.

Na tak zwany RestDay (dzień przerwy w rajdzie) swoją wizytę zapowiedziały znane osobistości: legenda Formuły 1 Jacky Ickx, gitarzysta The Scorpions Rudolf Schenker i mistrz świata w boksie Dariusz Michalczewski.

Przetestują oni Amaroka z automatyczną skrzynią biegów na rajdowych bezdrożach. Natomiast windsurferzy Bjorn Dunkerbeck, Klaas Voget i Robby Swift udadzą się Crafterem 4Motion na pustynię Atacama, by tam surfować po wydmach.

Volkswagen Touareg pobił rekord świata

Podczas Rajdu Dakar (1-15 stycznia) uczestnicy z całego świata pokonają liczącą prawie 9 000 km trasę przez Argentynę, Chile i Peru. W tym roku rajd wystartuje z argentyńskiego Mar del Plata, a zakończy się w Limie.

W poprzednich trzech latach miejscem startu i mety długodystansowego rajdu, uznawanego za najtrudniejszy na świecie, było Buenos Aires.

Modele Amarok, Multivan oraz Crafter 4Motion zostaną podczas Rajdu Dakar po raz kolejny poddane testowi wytrzymałości, bowiem jako oficjalne samochody organizatora muszą sprostać wszystkim trudnościom czekającym na trasie prowadzącej od Atlantyku po Pacyfik, przez pustynię Atacama, Andy, kaniony i zróżnicowane strefy klimatyczne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Volkswagen Amarok