/  /  /  / VW zadowolony ze sprzedaży osobówek
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

VW zadowolony ze sprzedaży osobówek

Volkswagen|
null
© Volkswagen
null

Marka Volkswagen Samochody Osobowe przekazała klientom w okresie od stycznia do końca października łącznie około 4,88 mln pojazdów (+3,4%). W miesiącu październiku sprzedaż wyniosła natomiast 551 400 sztuk (+2%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Mimo częściowo utrzymującej się trudnej sytuacji gospodarczej sprzedaż osobowych Volkswagenów osiągnęła zadowalające wyniki. Wzrost odnotowany został po raz kolejny w regionie Azji i Pacyfiku, w tym szczególnie na naszym największym pojedynczym rynku, czyli w Chinach - komentuje Christian Klingler, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu koncernu Volkswagen i marki Volkswagen Samochody Osobowe.

W Europie sytuacja nadal jest trudna: do końca października nabywców znalazło około 1,37 mln osobowych modeli Volkswagena (-5,3%). W regionie Europy Zachodniej (bez Niemiec) sprzedanych zostało w tym okresie 682 200 samochodów tego producenta (-5,1%). Na rynku niemieckim od stycznia do października sprzedaż spadła o 7,4% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i wyniosła 464 100 aut.

W Europie Środkowej i Wschodniej marka Volkswagen Samochody Osobowe przekazała klientom w okresie od stycznia łącznie 220 500 pojazdów (-1,2%). Z powyższego około 129 900 sztuk przypadło na rynek rosyjski (-5,4%).

Na tle Europy bardzo dobrze wypada Polska. W naszym kraju od stycznia do października zarejestrowano około 21 600 samochodów osobowych marki VW (+14,51%). Wzrósł także udział rynkowy tego producenta do 9,07% (I-X 2012: 8,32%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama