/  /  /  / Volkswagen zwiększa sprzedaż w pierwszym półroczu
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Volkswagen zwiększa sprzedaż w pierwszym półroczu

VW|
null
© Volkswagen
null

Marka Volkswagen Samochody Osobowe w pierwszej połowie roku przekazała klientom na świecie około 2,91 mln pojazdów (+4,4%). W czerwcu sprzedaż wyniosła około 501 000 aut (+0,5%). W Polsce w pierwszym półroczu zarejestrowano 13 631 osobowych VW (+19,2%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Marka Volkswagen Samochody Osobowe dzięki swojej szerokiej palecie modeli rozwijała się w pierwszym półroczu bardzo stabilnie. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszył się nowy Golf. Do dzisiaj dostarczyliśmy klientom znacznie powyżej 250 000 nowych Golfów. Dodatkowym impulsem dla wzrostu sprzedaży będzie nowy Golf Variant - powiedział Christian Klingler, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu koncernu Volkswagen i marki Volkswagen Samochody Osobowe.

"Jednak nie ulega wątpliwości, że również w drugiej połowie roku będziemy musieli stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą trudna sytuacja na rynkach światowych, szczególnie w Europie".

W pierwszych sześciu miesiącach tego roku sytuacja na rynkach europejskich była bardzo trudna. Marka Volkswagen Samochody Osobowe sprzedała w całej Europie 843 600 aut (-7,1%). Na region Europy Zachodniej (bez Niemiec) przypadło z tego 427 800 sztuk (-7,9%).

Tendencja spadkowa odnotowana została także w samych Niemczech, gdzie nowi klienci odebrali 283 400 osobowych modeli VW (-8,5%).

W Europie Środkowej i Wschodniej na osobowego Volkswagena zdecydowało się do końca czerwca 132 400 osób (-1,2%). W Rosji marka sprzedała 77 300 samochodów (-4,7%).

Na tym tle świetnie wypada polski rynek. W naszym kraju od stycznia do końca czerwca zarejestrowano łącznie 13 631 osobowych Volkswagenów (+19,19%). Udział rynkowy wzrósł do 9,3% (I-VI 2012: 7,76%).

W samym czerwcu ilość zarejestrowanych osobowych Volkswagenów wyniosła 2 393 egzemplarzy (+9,47%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama