/  /  /  / Volkswagen Passat kontra Jetta
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Volkswagen Passat kontra Jetta

null
© Volkswagen
null

Oba modele zajmują czołowe miejsca w rankingu sprzedaży marki Volkswagen na rynku amerykańskim. Co więcej, Passat i Jetta plasują się też w ścisłej czołówce, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie samochody oferowane w USA przez marki, które wywodzą się z Europy.

Narastająco od stycznia lepszym wynikiem sprzedaży od VW Passata może pochwalić się Jetta. Łącznie na zakup tego samochodu zdecydowało się w USA ponad 57 500 klientów (-5,5%). W przypadku VW Passata, którego wersja amerykańska różni się od tej dostępnej w Europie, wolumen wyniósł łącznie ponad 45 200 sztuk (+1%).

Przewaga Jetty nad Passatem będzie jeszcze większa, gdy uwzględnimy wyniki wersji SportWagen (łącznie 66 500 egzemplarzy).

Od stycznia bieżącego roku Jetta w każdym zestawieniu miesięcznej sprzedaży marki w USA plasuje się na pierwszym miejscu.

W maju Volkswagen sprzedał na rynku amerykańskim łącznie około 38 000 samochodów, czyli mniej niż w maju rok wcześniej o 1,7%. Wynik skumulowany od stycznia to prawie 169 900 egzemplarzy (-0,4%).

Jak tłumaczy firma, po okresie intensywnego wzrostu na rynku amerykańskim w ciągu ostatnich trzech lat osłabienie tego trendu nie jest niczym zaskakującym. W ramach dalszej ekspansji w USA Volkswagen szykuje takie nowości jak np. nowy SUV średniej wielkości.

Dla porównania, na całym rynku europejskim liderami sprzedaży marki Volkswagen są Golf oraz Polo.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama