/  /  /  / Volkswagen inwestuje najwięcej w badania i rozwój
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Volkswagen inwestuje najwięcej w badania i rozwój

VW|
null
© Volkswagen
null

Koncern Volkswagen jest światowym liderem wśród prywatnych przedsiębiorstw w zakresie inwestycji na badania i rozwój. Potwierdza to coroczny raport Komisji Europejskiej "Industrial R&D Investment Scoreboard".

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W omawianym opracowaniu porównano nakłady w 2012 roku poniesione na badania i rozwój 2 000 międzynarodowych firm z różnych branż. Z kosztami badań i rozwoju wynoszącymi łącznie około 9,5 mld EUR (7,2 mld EUR w roku 2011) Volkswagen po raz pierwszy prowadzi w rankingu i jest jedynym niemieckim przedsiębiorstwem w pierwszej dziesiątce.

"Najnowszy raport Komisji Europejskiej jest kolejnym potwierdzeniem słuszności naszej strategii. Pośród silnej światowej konkurencji Europa musi jeszcze konsekwentniej niż dotychczas stawiać na przyjazne dla środowiska technologie i konkurencyjne produkty - komentuje – powiedział Martin Winterkorn, prezes zarządu Volkswagen AG".

"Inwestycje w badania i rozwój są tego podstawą i nieodzownym warunkiem. Dlatego koncern Volkswagen nadal będzie inwestował w innowacyjność. Pozostajemy kowalem idei europejskiego przemysłu motoryzacyjnego".

Działania w zakresie badań i rozwoju koncernu Volkswagen z jego ponad 40 000 specjalistów w tym zakresie koncentrują się na rozszerzeniu palety modeli samochodów koncernu i na stałej poprawie efektywności pojazdów, technologii i napędów. Znaczna część inwestycji przeznaczona została na dalszą redukcję emisji CO2 przez nowe samochody m.in. dzięki wprowadzeniu napędów elektrycznych, zwiększeniu efektywności silników oraz rozbudowie alternatywnych technologii napędów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama