/  /  /  / Premiera hybrydowej Jetty podczas Motor Show w Poznaniu
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Premiera hybrydowej Jetty podczas Motor Show w Poznaniu

Volkswagen|
null
© Volkswagen
null

W dniach od 4 do 7 kwietnia w Poznaniu odbędą się targi Motor Show. W hali 3A, w której znajdować się będą stoiska marek należących do Volkswagen Group Polska, swoją polską premierę będzie miał m.in. Volkswagen Jetta w wersji hybrydowej.

Podczas czterodniowych targów Motor Show w Poznaniu zaprezentuje się ponad 130 wystawców w siedmiu pawilonach oraz na terenie otwartym Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W hali 3A na powierzchni 6 000 m2 wystawionych zostanie 50 samochodów marek należących do Volkswagen Group Polska. Marka Volkswagen zaprezentuje 20 modeli, w tym między innymi nowego Golfa – auto, które zdobyło najważniejsze nagrody w świecie motoryzacji (Car of the Year 2013 oraz World Car of the Year 2013), sportowe wersje R-line Touarega, Tiguana, CC, Passata, Polo oraz wyścigowego, dysponującego mocą 310 KM Golf GTI, który zapowiada rozpoczynający się 13 kwietnia na Torze Poznań puchar Volkswagen Castrol Cup.

Najważniejszą premierą będzie jednak pokazana po raz pierwszy w Polsce hybrydowa Jetta.

Jetta Hybrid napędzana jest turbodoładowanym silnikiem benzynowym (TSI o mocy 110 kW/150 KM) oraz silnikiem elektrycznym (20 kW). Pomimo osiągów (0-100 km/h w 8,6 sekundy) Jetta z napędem hybrydowym zużywa średnio według danych fabrycznych tylko 4,1 l/100 km paliwa (emisja CO2 95 g/km). Ta sportowa limuzyna potrzebuje zatem o około 20% mniej paliwa niż samochód z porównywalnym napędem konwencjonalnym. Jak podkreśla producent, ruchu miejskim oszczędność Jetty Hybrid wynosi nawet 30%.

Pierwszy dzień targów przeznaczony jest dla ekspertów oraz dziennikarzy. O godzinie 12:00 w hali 3A rozpocznie się konferencja prasowa marek wchodzących w skład Volkswagen Group Polska.

W piątek, sobotę oraz niedzielę (5-7 kwietnia) targi zostaną otwarte dla zwiedzających.

Targi Motoryzacyjne w Poznaniu z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W minionym roku, w ciągu jednego weekendu odwiedziło je około 59 000 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się około 70 000 miłośników motoryzacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama