/  /  /  / Oto liderzy rankingu rejestracji modeli w Niemczech
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Oto liderzy rankingu rejestracji modeli w Niemczech

Volkswagen pozostaje zdecydowanym liderem w rankingu najpopularniejszych marek na rynku europejskim
© Volkswagen
Volkswagen pozostaje zdecydowanym liderem w rankingu najpopularniejszych marek na rynku europejskim

Od początku bieżącego roku zdecydowanym liderem rejestracji na rynku niemieckim pozostaje Volkswagen Golf. Wspólnie z modelem VW Jetta uzyskany wynik to ponad 29 500 egzemplarzy.

Według danych urzędu rejestracyjnego KBA, Volkswagen Golf/Jetta to zarówno lider w klasie niższej-średniej na rynku niemieckim, licząc od stycznia bieżącego roku, ale również najpopularniejszy model w klasyfikacji generalnej (ponad 29 500 egzemplarzy).

Na miejscu drugim w rankingu najczęściej rejestrowanych nowych samochodów osobowych w Niemczech jest aktualnie Volkswagen Passat (10 600 rejestracji), a trzecią pozycję zajmuje BMW Serii 3 (9 500 sztuk).

TOP50 najpopularniejszych modeli w Polsce luty 2013

Wśród marek wywodzących się spoza Niemiec najlepszym wynikiem wśród poszczególnych modeli może pochwalić się Skoda Octavia (6 200 rejestracji).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama