/  /  /  / Nowy Volkswagen Golf Variant zaprasza do środka
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Volkswagen Golf Variant zaprasza do środka

VW|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy VW Golf Variant jest eleganckim, wszechstronnym samochodem łączącym niskie wartości zużycia paliwa z dynamicznymi osiągami jezdnymi, wysokim poziomem jakości oraz uniwersalnością.

Pojemność bagażnika zwiększyła się w porównaniu z poprzednikiem aż o 100 litrów i wynosi teraz 605 litrów (przy załadunku do oparcia tylnej kanapy). Jeżeli bagażnik ze swoją minimalną szerokością 1003 mm i minimalną wysokością 936 mm zostanie załadowany aż do oprać przednich siedzeń i pod dach, pojemność wyniesie 1620 litrów (+125 litrów).
 
Długość przestrzeni bagażowej do tylnej kanapy wynosi 1055 mm, do oparć przednich siedzeń – 1831 mm, czyli o 131 mm więcej niż w poprzednim modelu. Po złożeniu oparcia prawego przedniego fotela (Comfortline) można przewozić przedmioty o długości nawet 2671 mm.

Optymalnemu wykorzystaniu przestrzeni bagażowej sprzyjają duże wymiary otworu bagażnika (wysokość 675 mm, szerokość 1031 mm).

Rozwiązania zastosowane w bagażniku
Podłoga seryjnie oświetlonego bagażnika może być ustawiona na kilku wysokościach lub z łatwością całkowicie zdemontowana, jeżeli potrzebna będzie maksymalna przestrzeń ładunkowa. Do wyposażenia seryjnego należy osłona przestrzeni bagażowej w postaci rolety, rozsuwanej automatycznie i dwustopniowo.

Nieużywaną roletę, podobnie jak siatkę oddzielającą przestrzeń bagażową od pasażerskiej, można schować pod podłogą.

Praktyczna funkcja zwalniania blokady i składania oparcia z bagażnika również jest nowością. Oparcie jest odblokowywane i składane przy użyciu dźwigienek znajdujących się w bocznych ścianach bagażnika. Po zwolnieniu blokady oparcia automatycznie opadają do przodu i razem z podłogą tworzą prawie płaską powierzchnię.

Cennik Volkswagen Golf VII

Kolorowe kołki w zewnętrznej części tylnej kanapy pozwalają stwierdzić, czy oparcie po podniesieniu znalazło się we właściwej pozycji. Kolejnym praktycznym rozwiązaniem w bagażniku są cztery haczyki do mocowania toreb.
 
Przestrzeń do podróżowania
Dzięki modułowej platformie podłogowej dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie, wnętrze nowego Golfa Varianta także zyskało na przestronności. Mimo że nowe kombi jest o 23 mm niższe, wysokość wnętrza z przodu zwiększyła się o 9 mm do 981 mm, a z tyłu o 11 mm do 980 mm. Ponadto pasażerowie siedzący z tyłu mają teraz o 5 mm więcej miejsca na nogi.

Zwiększyła się także szerokość na wysokości łokci na wszystkich pięciu miejscach siedzących: z przodu o 23 mm do 1469 mm, z tyłu o 4 mm do 1441 mm. Nawet jeżeli wartości zmieniły się tylko o kilka milimetrów, połączenie wszystkich wymiarów sprawia, że wnętrze zwiększyło się w sposób odczuwalny dla pasażerów.

Ciekawe nowości w segmencie kompaktów

Wnętrze Golfa Varianta, z wysokiej jakości materiałami i ekskluzywnym wyglądem, przekracza granice swojej klasy. Każdy zwróci uwagę na szeroką konsolę środkową, która przypomina konsolę w samochodach klasy wyższej, a nie kompaktowej. Na środku konsoli, pod włącznikiem świateł awaryjnych, znajduje się 5-calowy (seryjny) lub 8-calowy dotykowy ekran systemu Infotainment z przyciskami głównego menu i pokrętłami.

Po raz pierwszy Volkswagen zastosował tutaj jako opcję nową generację ekranów dotykowych z czujnikami zbliżeniowymi oraz funkcją reagowania na ruchy palcem, jak w smartfonach. Pod modułem Infotainment i Entertainment znajduje się wyraźnie podzielony panel obsługi seryjnej klimatyzacji. Pod nim umieszczony jest schowek ze złączami multimedialnymi. Schowek jest wystarczająco duży, aby zmieścić smartfona.

Dolna część konsoli środkowej przebiega ciągłą linią do dużego środkowego podłokietnika. Z prawej strony kierowcy znajdują się przyciski nowego, elektrycznego hamulca postojowego i funkcji Auto-Hold. Kolejny schowek umieszczony jest pod podłokietnikiem z regulacją długości i wysokości (seryjnym od wersji Comfortline). Zestaw schowków uzupełniają duże kieszenie w drzwiach (m.in. na butelki 1,5 litrowe).

Volkswagen wykorzystał zatem każdy milimetr, aby uczynić Golfa Varianta wszechstronnym samochodem, który sprawdza się zarówno jako auto firmowe, jak i prywatne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama