/  /  /  / Nowy Volkswagen Golf GTI na start
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Volkswagen Golf GTI na start

null
© Volkswagen
nullnullnullnull

Główne zakłady niemieckiego koncernu w Wolfsburgu wystartowały już z produkcją seryjną modelu Volkswagen Golf GTI nowej generacji. Samochód zaprezentował się szerokiej publiczności kilka tygodni temu z okazji wystawy w Genewie.

Nowy GTI napędzany jest silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem (TSI) o mocy 220 KM. Po raz pierwszy w historii tego samochodu sportowego dostępny będzie fabryczny pakiet zwiększający moc (pakiet Performance). W tej wersji maksymalna moc wyniesie 230 KM. Obie wersje dysponują maksymalnym momentem 350 Nm.

220-konny GTI rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 246 km/h. GTI z pakietem Performance rozpędza się maksymalnie do 250 km/h, a sprint do 100 km/h zajmuje kierowcy 6,4 sekundy.

Oba warianty GTI posiadają system Start-Stop, spełniają normę emisji spalin EU6, która zacznie obowiązywać od 2014 roku, wyposażone są w 6-biegową przekładnię manualną i zużywają według normy DIN tylko 6 litrów paliwa na 100 km (CO2: 139 g/km). Zużycie paliwa nowego Golfa GTI zmniejszyło się w porównaniu z poprzednikiem o 18%. Z opcjonalną, 6-biegową przekładnią DSG Golf GTI zużywa według zapewnień producenta średnio 6,4 l/100 km (emisja CO2: 148 g/km).

Nowego Golfa GTI będzie można zamawiać w Polsce w maju.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama