/  /  /  / Nowy Golf Sportsvan i gama silnikowa
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Golf Sportsvan i gama silnikowa

Volkswagen|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jak zapowiada producent, Volkswagen Golf Sportsvan w momencie wprowadzania na rynek w przyszłym roku będzie dostępny z sześcioma nowymi silnikami do wyboru.

Wszystkie jednostki wyposażone są seryjnie w system Start-Stop, zużywają nawet o 19% mniej paliwa niż ich poprzednie wersje i spełniają wymagania normy emisji spalin Euro6.

Cztery silniki benzynowe z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem (TSI) rozwijają moc 85 KM, 110 KM, 125 KM oraz 150 KM. Silniki wysokoprężne z turbodoładowaniem (TDI) będą natomiast dysponowały mocą 110 KM lub 150 KM.

Wszystkie jednostki napędowe z wyjątkiem TSI 85 KM oferowane będą opcjonalnie z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG.

O efektywności nowych silników Golfa Sportsvan może świadczyć na przykład silnik 1.6 TDI BlueMotion o mocy 110 KM: przewiduje się, że będzie on średnio zużywał zaledwie około 3,7 l/100 km (emisja CO2 95 g/km). Jest to najlepsza wartość w klasie kompaktowych vanów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama