/  /  /  / Możliwa usterka w Volkswagenie up!
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Możliwa usterka w Volkswagenie up!

UOKIK|
null
© Volkswagen
null

Jak poinformował generalny importer samochodów marki Volkswagen na rynku polskim, niektóre egzemplarze miejskiego modelu Volkswagen up! mogą mieć usterkę fabryczną. W związku z tym zaplanowano stosowną akcję naprawczą.

Jak ustalił producent, w przypadku niektórych egzemplarzy modelu Volkswagen up! (auta wyprodukowane w okresie pomiędzy 14 stycznia a 19 marca 2013) mogły zostać zostały zamontowane sterowniki poduszek bezpieczeństwa posiadające nieprawidłowo sparametryzowane oprogramowanie.

W takich sterownikach nieaktywna jest funkcja diagnozy czujników zderzenia bocznego. To powoduje, że ewentualne zakłócenia i błędy w systemie bocznych poduszek bezpieczeństwa nie mogą zostać rozpoznane. Ponadto, brak diagnozy powoduje, że w przypadku wystąpienia zakłócenia nie zaświeci się lampka kontrolna poduszek bezpieczeństwa.

W konsekwencji, w przypadku zderzenia poduszki bezpieczeństwa i napinacze pasów bezpieczeństwa mogą nie zadziałać lub zadziałają z opóźnieniem.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objętych jest 480 samochodów Volkswagen up!. Lista numerów VIN patrz TUTAJ.

Generalny importer poinformuje właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz zaprosi do kontaktu z dowolnym partnerem serwisowym Volkswagen Samochody Osobowe w celu umówienia wizyty i usunięcia ewentualnej usterki.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; Centrum Informacji Klienta: 0 801 200 400; email: info@volkswagen.pl; http://www.volkswagen.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama