/  /  /  / Japończycy też doceniają Golfa
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Japończycy też doceniają Golfa

VW|
null
© Volkswagen
null

VW Golf został wybrany Samochodem Roku 2013/2014 w Japonii. W 34-letniej historii tej prestiżowej nagrody po raz pierwszy auto z zagranicy pokonało rodzimych konkurentów.

Szczególne wrażenie robi fakt, że 60-osobowe jury z możliwych 600 punktów aż 504 przydzieliło Golfowi najnowszej generacji, oferowanemu w Japonii dopiero od 25 czerwca. To rekord dla samochodu importowanego, a przewaga 131 punktów nad konkurentem z drugiej pozycji i 337 punktów nad modelem, który znalazł się na trzecim miejscu, robi wrażenie.

W uzasadnieniu werdyktu jury podkreśliło szczególnie nową modułową platformę podłogową MQB jako najmocniejszą stronę Golfa. MQB stanowi bazę dla precyzyjnego zachowania się przy manewrach przy jednoczesnym wysokim komforcie i przyjemności jazdy. Ponadto, uznanie znalazły doskonały poziom bezpieczeństwa, czysta i purystyczna stylistyka, wysoka jakość wykończenia wnętrza i nadwozia oraz nowoczesne silniki TSI.

Golf oferowany jest na japońskim rynku w wersjach Trendline, Comfortline i Highline, z dwoma silnikami benzynowymi z bezpośrednim wtryskiem: 1.2 TSI i 1.4 TSI z systemem aktywnego zarządzania pracą cylindrów (ACT).

Teraz producent rozszerza spektrum modelowe o nowego Golfa GTI, którego silnik 2.0 TSI zachwyca klientów w Japonii. Od momentu wprowadzenia na rynek nowego Golfa zamówionych zostało już ponad 13 000 egzemplarzy, co jest wyraźnym dowodem rozwoju marki na rynku japońskim.

Zwycięstwo Golfa w klasyfikacji ogólnej Car of the Year 2013/2014 w Japonii jest doskonałym uzupełnieniem nagród przyznanych temu modelowi. Najważniejsze z nich to pierwsze miejsca w plebiscytach Car of the Year 2013 (Europa), World Car of the Year 2013 oraz Złota Kierownica 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama