/  /  /  / Godny uwagi wyczyn VW Golfa
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Godny uwagi wyczyn VW Golfa

Volkswagen|
null
© Volkswagen
null

W ramach akcji "Think Blue. Eco Ride" Volkswagen Golf TDI BlueMotion pokonał dystans nieco ponad 1 600 kilometrów, uzyskawszy na całej trasie średnie spalanie na poziomie tylko 2,92 l/100 km.

Trasa przejazdu, który został zorganizowany pod okiem DEKRY, wiodła z miasta Nantes w zachodniej Francji aż do Kopenhagi, która jest stolicą Danii. Na pokonanie całości w normalnych warunkach ruchu drogowego śmiałkowie potrzebowali łącznie 20 godzin i 45 minut.

Według podawanych przez producenta oficjalnych danych fabrycznych (na podstawie w cyklu NEDC), Golf TDI BlueMotion ze 110-konnym dieslem potrzebuje na przejechanie 100 km średnio około 3,2 l/100 km (emisja CO2 to 85 g/km).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama