/  /  /  / Akcja serwisowa u Volkswagena
Volkswagen

Volkswagen

Zmień
Volkswagen, marka samochodów produkowanych przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Nazwa oznacza w tłumaczeniu "Ludowy samochód" lub "Samochód ludu".Historia firmy rozpoczęła się 17 stycznia 1934 , gdy Ferdinand Porsche przedstawił rządowi niemieckiemu projekt samochodu - legendarnego Garbusa, który został zatwierdzony do produkcji w 1938 roku.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja serwisowa u Volkswagena

UOKIK|

Jak poinformowała firma Kulczyk Tradex, wybrane egzemplarze modeli marki Volkswagen mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Kulczyk Tradex, wybrane egzemplarze modeli Volkswagen Scirocco, Eos, Golf, Golf Plus, Jetta, Passat, Passat CC, Passat Variant, Tiguan oraz T5 (auta wyposażone w silnik 2.0 CR TDI, z roku modelowego 2009-2011) potencjalnie mogą mieć usterkę fabryczną.

Otóż w niektórych samochodach istnieje potencjalnie ryzyko, że na skutek niewłaściwego materiału zastosowanego do produkcji przewodów wysokiego ciśnienia oraz drgań rezonansowych silnika w określonych trybach pracy mogłoby potencjalnie dojść do pęknięcia przewodu wtryskowego i wycieku oleju napędowego.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objętych jest 5 717 samochodów (lista numerów VIN patrz tutaj).

Generalny importer poinformuje pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz zaprosi do kontaktu z dowolnym partnerem serwisowym Volkswagena w celu umówienia wizyty i usunięcia ewentualnej usterki.

Pozostałym właścicielom samochodów marki Volkswagen objętych przedmiotową kampanią zaleca się kontakt z partnerami serwisowymi marki.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Kulczyk Tradex (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; Centrum Informacji Klienta: 0 801 200 400; www.volkswagen.pl).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama