/  /  /  /  / Tylko 0,9 l/100 km hybrydową Toyotą Yaris
Toyota Yaris

Toyota Yaris

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena42 900 zł - 77 900 zł (aktualizacja: 2017-05-09)
Emisja CO275 g/km - 103 g/km
Żużycie paliwa3,3 L/100km - 4,6 L/100km
 

Tylko 0,9 l/100 km hybrydową Toyotą Yaris

TMP|
null
© TMP
nullnullnullnullnullnull

6 października Toyota Motor Poland zorganizowała finał konkursu "Wygraj nową hybrydową Toyotę Yaris". Po czterech miesiącach etapów regionalnych 55 finalistów spotkało się na lotnisku w Sochaczewie, gdzie rozegrała się ostateczna rywalizacja.

Od 1 czerwca do 30 września w stacjach dealerskich w Polsce rozgrywane były lokalne etapy konkursu. Uczestnicy podczas jazdy próbnej hybrydowym Yarisem rywalizowali o jak najniższe zużycie paliwa.

W całej sieci Toyoty w konkursie wykonano aż 1678 jazd testowych.

Konkurencja finałowa odbyła się na torze Akademii Jazdy Toyota. Każdy z zawodników miał do pokonania identyczną trasę z takimi samymi zadaniami. Trasa została skonfigurowana tak, aby odzwierciedlała jazdę w mieście. W nieregularnych odstępach wyznaczono sześć miejsc, w których każdy zawodnik musiał zatrzymać samochód i ruszyć ponownie tak, jak na skrzyżowaniu.

O wynikach konkursu decydowało możliwie najniższe zużycie paliwa. Kryterium dodatkowym był czas przejazdu.

Zwycięzcą został Adam Rymarczuk, uzyskując zużycie paliwa na poziomie 0,9 l/100 km, w czasie 13 min. 15 sek. Na drugim miejscu ex aequo znaleźli się Piotr Bąk (0,9 l/100 km; czas 19 min. 51 sek.) i Michał Maj (1,0 l/100 km; czas 11 min. 42 sek.).

Straż Miejska Wrocławia wybiera hybrydowe Yarisy

Wyniki uzyskane przez uczestników konkursu dowodzą rekordowej oszczędności technologii hybrydowej Toyoty. Jak powiedział zwycięzca: "W konkursie nie można było się po prostu toczyć. Samochód ma służyć do swoich zadań, stosowałem więc normalną jazdę, tak jak codziennie jeżdżę do pracy, oszczędnie po prostu. To była moja trzecia przejażdżka samochodem hybrydowym. Wcześniej byłem w salonie Toyoty na jeździe próbnej Priusem, potem startowałem w konkursie Toyotą Yaris i trzeci raz miał miejsce już na finale konkursu".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama