/  /  /  /  / Straż Miejska Wrocławia wybiera hybrydowe Yarisy
Toyota Yaris

Toyota Yaris

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena42 900 zł - 77 900 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO275 g/km - 103 g/km
Żużycie paliwa3,3 L/100km - 4,6 L/100km
 

Straż Miejska Wrocławia wybiera hybrydowe Yarisy

TMP|
null
© Toyota
nullnullnullnull

Od końca września ulice Wrocławia, w tym ścisłego centrum miasta, będą patrolowały dwie Toyoty Yaris Hybrid. O wyborze hybrydowych Yarisów zadecydował ekologiczny charakter pojazdu i niskie koszty utrzymania.

Aby obniżyć koszty eksploatacji samochodów patrolowych Straży Miejskiej, miasto rozpisało przetarg na zakup dwóch samochodów hybrydowych. W procedurze bezkonkurencyjna okazała się Toyota Yaris Hybrid, zużywająca w mieście zaledwie 3,1 l/100 km.

Jak powiedział Sławomir Chełchowski, rzecznik Straży Miejskiej Wrocławia: "Zakup dwóch samochodów o napędzie hybrydowym był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym naszej jednostce z inicjatywy Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta. Toyoty zostały wybrane w wyniku procedury przetargowej. Pojazdy hybrydowe tej klasy stanowią nowy element wyposażenia Straży Miejskiej Wrocławia, będą wykorzystywane w działaniach patrolowych między innymi w centrum Wrocławia. Nowy rodzaj napędu jest proekologiczny i bardzo oszczędny, co ma dla nas ogromne znaczenie".

Hybrydowa Toyota Yaris okazała się hitem na polskim rynku. Od momentu debiutu w salonach w czerwcu bieżącego roku firma zebrała na ten model ponad 480 zamówień, co ponad dwukrotnie przekroczyło możliwości dostaw samochodów w tym roku.

Najbardziej wartościową marką motoryzacyjną na świecie jest...

Pomimo czasu oczekiwania na hybrydowego Yarisa do początku 2013 roku zamówienia w Polsce nadal są składane w szybkim tempie - podkreśla generalny importer.

O sukcesie rynkowym hybrydowego Yarisa zadecydowały przystępna cena (PATRZ TUTAJ), parametry użytkowe (według danych fabrycznych zużycie paliwa 3,1 l/100 km w mieście), najniższy koszt eksploatacji, najwyższy komfort jazdy dzięki napędowi hybrydowemu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama