/  /  /  /  / Start produkcji hybrydowego Yarisa
Toyota Yaris

Toyota Yaris

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena42 900 zł - 77 900 zł (aktualizacja: 2017-05-09)
Emisja CO275 g/km - 103 g/km
Żużycie paliwa3,3 L/100km - 4,6 L/100km
 

Start produkcji hybrydowego Yarisa

Toyota|
null
© Toyota
nullnullnullnullnull

We francuskiej fabryce Toyoty w Valenciennes rozpoczęła się produkcja nowego modelu Yaris z napędem hybrydowym. Tym samym zakład Toyota Motor Manufacturing France stał się pierwszą w Europie fabryką wytwarzającą w pełni hybrydowe samochody segmentu B.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jest to kolejny etap w realizacji strategii Toyoty, której celem jest wprowadzenie na rynek w pełni hybrydowych wersji wszystkich modeli firmy do roku 2020.

Hybrydowy Yaris zachowuje wszystkie zalety trzeciej generacji Toyoty Yaris z napędem konwencjonalnym: obszerne i wygodne wnętrze przy niewielkich wymiarach zewnętrznych oraz zwinność i dynamikę. Samochód wyposażono w zespół napędowy Toyota Hybrid Synergy Drive (HSD) o mniejszych niż dotychczas rozmiarach, dzięki czemu ilość miejsca w kabinie i bagażniku jest taka sama, jak w wersji z napędem konwencjonalnym.

Zastosowany w Yarisie nowy układ hybrydowy zapewnia dynamiczną jazdę przy bardzo niskim zużyciu paliwa: w cyklu mieszanym zużycie paliwa wynosi jedynie 3,1 l/100 km, zaś emisja dwutlenku węgla tylko 79 g/km, co wyznacza nowy standard w segmencie B.

Fabryka w Valenciennes produkuje modele Yaris od 2001 roku: do końca marca tego roku z jej hal wyjechało ponad 2,1 mln egzemplarzy. Produkcję nowej hybrydy poprzedziły staranne przygotowania obejmujące zarówno szkolenie personelu, jak i dostosowanie oprzyrządowania do montażu nowych przekładni, układów hamulcowych, elektroniki i akumulatorów. Zmodernizowano również tłocznię.

Nakłady na rozpoczęcie produkcji hybrydowego Yarisa sięgnęły 25 mln EUR, zaś całość inwestycji związanych z wdrożeniem trzeciej generacji Toyoty Yaris to 125 mln EUR.

Francuski zakład TMMF jest jedną z pięciu fabryk Toyoty na świecie, posiadających certyfikat ekologicznej fabryki. Stosowane tam technologie i procesy produkcyjne zostały opracowane pod kątem ochrony środowiska; na przykład od 2011 r. 60% wody zużywanej przy produkcji pochodzi z odzyskiwanej deszczówki oraz oczyszczonej wody z obiegu wtórnego, zaś od roku 2007 gospodarka odpadami jest w 100% zgodna ze standardami czystej produkcji.

"Jesteśmy dumni, że to właśnie my wprowadzamy pierwszy w pełni hybrydowy samochód segmentu B w Europie - powiedział Makoto Sano, prezes Toyota Motor Manufacturing France. "Będziemy dbać o zapewnienie najwyższego poziomu jakości. Ulokowanie produkcji tego modelu w Valenciennes przyniesie korzyści nie tylko TMMF, ale i całemu regionowi. Wobec coraz większego wzrostu cen paliw, nasz ekonomiczny samochód nabiera szczególnej atrakcyjności w swojej klasie."
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama