/  /  /  /  / Ruszył program Toyota Business SmartPlan
Toyota Yaris

Toyota Yaris

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena42 900 zł - 77 900 zł (aktualizacja: 2017-05-09)
Emisja CO275 g/km - 103 g/km
Żużycie paliwa3,3 L/100km - 4,6 L/100km
 

Ruszył program Toyota Business SmartPlan

TMP|
null
© Toyota
null

Toyota wprowadza program najmu długoterminowego dla małych i średnich firm oraz działalności gospodarczej. Ta forma finansowania pojazdów firmowych od lat dominuje na Zachodzie oraz wśród dużych firm posiadających liczne floty pojazdów w Polsce. Małe i średnie firmy przekonują się do tego rozwiązania.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dzięki zamianie leasingu, kredytu lub zakupu gotówkowego na najem długoterminowy firma nie tylko oszczędza pieniądze, ale otrzymuje także pełną obsługę pojazdu wliczoną w ratę bez konieczności angażowania własnego kapitału:
• niższe koszty niż w przypadku tradycyjnego leasingu lub kredytu
• ekspresowe przygotowanie oferty u każdego dealera Toyoty w Polsce
• kompleksowa obsługa (serwis, naprawy, opony zimowe, ubezpieczenie)
• gwarancja samochodu zastępczego w przypadku naprawy
• ryzyko finansowe po stronie zarządzającego, a nie klienta

Program Toyota Business SmartPlan jest wprowadzany na rynek wspólnie przez Toyota Motor Poland (TMPL), Toyota Bank Polska (TBP) oraz Toyota Leasing Polska (TLP). Jest dedykowany małym i średnim firmom oraz jednoosobowej działalności gospodarczej. Może być stosowany przy zakupie już jednego samochodu, górna granica nie jest ograniczona liczbą sztuk.

Program skonstruowano w taki sposób, aby umożliwić firmom utrzymanie pojazdu lub pojazdów służbowych bez konieczności angażowania własnego kapitału i ponoszenia ryzyka ich finansowania, a jednocześnie maksymalnie uprościć zarządzanie parkiem maszynowym. Dzięki stałemu miesięcznemu kosztowi przez cały okres umowy firma może łatwiej planować budżet i prowadzić swoją księgowość, nie przejmując się przy tym kosztami serwisu, ubezpieczeń, czy odsprzedażą auta po zakończeniu programu.

Kompleksową usługę, wliczoną w ratę najmu, zapewnia Toyota.

Najem długoterminowy jest więc formą leasingu operacyjnego połączonego z usługami dodatkowymi. W programie Toyota Business SmartPlan firmy mogą skorzystać z okresu najmu na 24, 36 lub 48 miesięcy, wpłacając według własnych preferencji od 0 do 40% opłaty wstępnej.

W skład raty najmu wchodzą:
• finansowanie pojazdu
• koszty serwisowe pojazdu (przeglądy i naprawy)
• ubezpieczenie pojazdu (pakiet roczny lub wieloletni)
• opony zimowe wraz ze składowaniem i wymianą
• gwarancja otrzymania samochodu zastępczego

Przykładowa rata za Toyotę Avensis uwzględniająca powyższe usługi, przy założeniu 3-letniego okresu najmu i 20-procentowej wpłaty własnej, wynosi 1 280 zł. Dla kompaktowej Toyoty Auris koszt ten będzie wynosił 1 092 zł miesięcznie.

Wartości te są niższe niż koszty finansowania porównywalnych modeli innych producentów z uwzględnieniem przyznawanych rabatów flotowych.

Po okresie najmu firma może zwrócić pojazd i rozpocząć kolejny program z nowym egzemplarzem lub odkupić go po wartości rynkowej gwarantowanej przez Toyotę w momencie rozpoczęcia najmu. W praktyce oznacza to dla przedsiębiorstwa, że w miesięczną ratę wliczone są nie tylko wszelkie wydatki związane z serwisowaniem czy ubezpieczeniem, ale także z samym zakupem i sprzedażą auta.

Toyota Business SmartPlan jest pierwszym w Polsce programem typu car fleet management oferowanym na tak dużą skalę, w całej sieci dealerskiej firmy w kraju. Od czerwca jest to stała oferta Toyota Motor Poland i Toyota Leasing Polska, finansowana przez bank należący do koncernu.

Dzięki sprawnemu i przejrzystemu kalkulatorowi programu ofertę można uzyskać w ciągu kilku minut od każdego handlowcy Toyoty w Polsce. SmartPlan obejmuje wszystkie modele Toyoty i jest honorowany w całej sieci firmy w Polsce; to oznacza, że przeglądy i naprawy mogą być dokonywane u dowolnego dealera.

Toyota Motor Poland i Toyota Leasing Polska będą konsekwentnie rozwijały program SmartPlan, starając się wzorem krajów Europy Zachodniej zachęcić firmy niezależnie od ich profilu i wielkości do tej formy finansowania samochodów.

Dla klientów przyzwyczajonych do tej pory do tradycyjnych form leasingu, kredytu czy zakupu gotówkowego Toyota Business SmartPlan oznacza następujące korzyści:
- stałe, niskie raty przez cały okres umowy
- łatwość planowania budżetu firmy
- możliwość zaliczania opłat w koszty uzyskania przychodu
- ryzyko finansowe po stronie zarządzającego
- brak obowiązku wykupu pojazdu
- przejęcie przez Toyotę problemu sprzedaży używanego pojazdu
- brak konieczności inwestowania własnego kapitału
- kompleksowa obsługa
- gwarantowane auto zastępcze
- uproszczona księgowość, stała rata, jedna faktura miesięcznie

Jedyny koszt związany z użytkowaniem samochodu, który pozostaje użytkownikowi, to zakup paliwa i płynu do spryskiwacza. Wszystkie pozostałe koszty zawierają się w jednej niskiej racie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama