/  /  /  / Toyota z USA to dla nas nie problem
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

Toyota z USA to dla nas nie problem

Toyota Carter|
null
© Toyota Carter
null

Amerykańskie Toyoty zawsze robiły wrażenie. Wiele osób rezygnowało jednak z zakupu takiego samochodu z obawy o serwis. Toyota Carter Gdańsk obsługuje ponad pół setki takich aut, w tym coraz więcej z Kaliningradu.

"Dziś serwisowanie amerykańskiej Toyoty nie jest ani bardziej kosztowne, ani też skomplikowane niż w przypadku europejskich modeli - zapewniają specjaliści z serwisu Carter.

Amerykańskie Corolle i RAV-y. Nie mające europejskich odpowiedników Tundry, Previe, Matirxy i Highlandery. Popularne w Polsce modele FJ i Land Cruisery. Specjaliści z serwisu firmy Toyota Carter na co dzień obsługują ponad pół setki amerykańskich toyot. Niektóre z nich mają zaledwie dwa, trzy lata.

"Niegdyś takie samochody mogły stanowić problem. Dziś ich obsługa jest dla nas tak samo łatwa jak ich europejskich odpowiedników - mówi Sebastian Habryłło z działu części Toyota Carter. "Wszystkie części do amerykańskich Toyot dostępne są w europejskiej sieci producenta. Czas oczekiwania i koszt podzespołów jest taki sam, jak w przypadku modeli z europy. Wiele części jest dodatkowo takich samych".
 
"Od niedawna europejska Toyota honoruje amerykańskie kampanie serwisowe - dodaje od siebie Tomasz Wyszomirski, szef serwisu ASO Toyota Carter Gdańsk. "Warto więc odwiedzać serwis, bo może okazać się, że czeka nas darmowa wymiana ewentualnych wadliwych podzespołów".
 
"Najwięcej Toyot z importu USA pojawiło się w naszej stacji 4-6 lat temu - mówi Maja Lesińska z firmy Carter. "Wiele z tych, które serwisujemy, przyjechało od razu z portu. Po podróży w kontenerze trzeba było je na przykład uruchomić czy od razu naprawić. Wielu właścicieli tych aut nadal je u nas serwisuje. Zdarzają się też powroty. Ostatnio przyjeżdża do nas na serwis Prius, którego uruchamialiśmy po podróży w kontenerze 5 lat temu. Klient wybrał nas, bo wiedział że damy sobie z Priusem radę, a nie chciał się narażać na eksperymenty".

W ostatnich dwóch latach polski indywidualny import amerykańskich Toyot systematycznie maleje. W serwisie Carter zastępują je samochody, które ściągnęli z USA Rosjanie. Głównie są to RAV-y i Land Cruisery.

"Nasi sąsiedzi podkreślają, że taniej im jest przyjechać do ASO Carter, niż korzystać z nieautoryzowanego serwisu - tłumaczy Maja Lesińska.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama