/  /  /  / Toyota Dream Car Art Contest
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

Toyota Dream Car Art Contest

TMPL|

W grupie finalistów tegorocznej edycji konkursu znalazły się dwie prace z Polski. Ich autorzy w sierpniu wyjadą na uroczystość wręczenia nagród do Japonii.

2013 Toyota Dream Car Art Contest to 7-ma edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży organizowanego corocznie przez Toyota Motor Corporation.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
- w pierwszym dzieci i młodzież w trzech kategoriach wiekowych (do 10 lat; 10-12 lat; 13-15 lat) biorą udział w rywalizacji krajowej, przedstawiając wizję wymarzonego samochodu. Oprócz wartości plastycznych pracy jury bierze pod uwagę koncepcję i ideę pokazywanego pojazdu.

Ważny jest tytuł pracy oraz opis funkcji, spełnianych zadań, przydatności, sposobu wykorzystywania i celów, do jakich wykorzystywany jest narysowany lub namalowany przez autora pojazd.
 
Polską część konkursu nazwano "Samochód marzeń". W tym roku odbyła się po raz trzeci. Do polskiego etapu konkursu przyjęto łącznie 1 865 prac.

 - w drugim etapie prace laureatów (w tegorocznej edycji trzy w każdej z kategorii wiekowych wybranych przez jury polskie) oceniane są w Japonii.

Co roku zwiększa się zasięg terytorialny konkursu i liczba uczestników: dwa lata temu w 50 krajach zgłoszono łącznie 120 000 prac; w tym roku do konkursu zgłoszono 612 000 prac z całego świata.

W tym roku jury w Japonii wnikliwie przyjrzało się ponad 600 pracom laureatów konkursów krajowych. Z nich wyłoniło prace 30 autorów; 18 laureatów w trzech kategoriach wiekowych (3 medale złote, 6 srebrnych, 9 brązowych, w tym nagrodę specjalną prezydenta Toyota Motor Corporation) oraz 12 reprezentantów finalistów.

Ta trzydziestka wraz z towarzyszącymi im rodzicami lub opiekunami pojedzie odebrać swoje nagrody do Japonii.

Pięciodniowa wycieczka odbędzie się pod koniec sierpnia; jej głównym punktem będzie ceremonia wręczenia nagród 28 sierpnia, na której nagrodzeni poznają werdykt jury.

W tegorocznej edycji konkursu wielki sukces odnieśli Polacy. W nagrodzonej trzydziestce znaleźli się 15-letnia Aleksandra Szendzielorz oraz 14-letni Antoni Ruszkiewicz.

Ola wywalczyła w tym roku drugie miejsce w kategorii 13-15 lat, tworząc "Toyotę sterowaną umysłem", zapewniającą pomoc niepełnosprawnym.

Praca Antka, zatytułowana "Urban Power", zajęła trzecie miejsce w konkursie krajowym. Jurorów przekonała śmiała wizja autora przedstawiająca pojazd napędzany strumieniem energii miejskiego zgiełku.
 
Ola i Antek nie po raz pierwszy biorą udział w konkursie Toyota Dream Car Art Contest. W ubiegłym roku zostali laureatami konkursu krajowego i obydwoje otrzymali zaszczytny tytuł finalisty konkursu międzynarodowego.

Ich tegoroczne prac są jeszcze ciekawsze; obydwoje myślą poważnie o wykorzystaniu swych uzdolnień zawodowo.

Dwa lata temu, kiedy Toyota Motor Poland po raz pierwszy przystąpiła do konkursu, do Japonii wyjechała Ania Wąsowska.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama