/  /  /  / Nowa Toyota Corolla jak nowy Auris
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowa Toyota Corolla jak nowy Auris

null
© Toyota
nullnull

Z okazji wystawy motoryzacyjnej w Sydney zaprezentowano szerokiej publiczności model Toyota Corolla jedenastej generacji. Od strony stylistycznej samochód tylko detalami odróżnia się od swojego europejskiego odpowiednika, czyli Aurisa II.

Toyota Corolla XI, szykowana do sprzedaży w Australii, wyróżnia się nowym, śmielszym i bardziej sportowym językiem stylistycznym, przy czym bardzo ważna część prac badawczo-rozwojowych związanych z tym autem była prowadzona w Europie. Jednocześnie nowa Corolla oferować ma cechy swoich poprzedników, docenionych na przestrzeni lat przez klientów m.in. za jakość i niezawodność.

Do dziś sprzedaż różnych wersji modelu Corolla na rynku australijskim przekroczyła już łącznie 1,2 mln egzemplarzy.

Nowa Toyota Auris i pierwsze ceny w Polsce

Nowa Toyota Auris, która dostępna będzie na rynku europejskim również w wersji nadwoziowej kombi, po raz pierwszy ujrzała światło dzienne podczas jesiennej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu. W Polsce nowy Auris zadebiutuje podczas premiery w dniach 11-13 stycznia przyszłego roku.

Pod nazwą Corolla występuje na polskim rynku sedan marki Toyota, należący do segmentu kompaktów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama