/  /  /  / Małysz trenował nową Toyotą Hilux do Rajdu Dakar 2014
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

Małysz trenował nową Toyotą Hilux do Rajdu Dakar 2014

TMP|
null
© Toyota
null

Za nami pierwszy trening Adama Małysza i Rafała Martona przed startem w Rajdzie Dakar 2014. Załoga po raz pierwszy wykorzystała nowy samochód treningowy (Toyota Hilux V8), przygotowany specjalnie do tego celu przez Toyota Motor Poland.

Adam Małysz i Rafał Marton, którzy w ubiegłorocznej edycji Rajdu Dakar ukończyli rywalizację na 15. miejscu, wielokrotnie podkreślali trwałość Hiluxa i szybkie tempo, które mogli dzięki niemu utrzymywać przez cały rajd. Dlatego też w 2014 roku również wystartują w Dakarze wyczynową Toyotą Hilux, przygotowaną w belgijskim Overdrive Racing.

Toyota Motor Poland, jako partner techniczny Adama Małysza i Rafała Martona, od ubiegłego roku wspiera zespół flotą pojazdów, m.in. Hiluxem, Avensisem oraz Land Cruiserem.

W tym roku, aby umożliwić Adamowi Małyszowi jak najbardziej komfortowe warunki przygotowań do startu w Rajdzie Dakar 2014, Toyota Motor Poland stworzyła treningową wersję Hiluxa, wyposażoną m.in. w mocny silnik V8. Do tej pory sportowiec trenował przede wszystkim na seryjnej wersji Hiluxa.

Nowy samochód treningowy, z którym załoga zapoznała się podczas pierwszego treningu w kopalni piasku, jest konstrukcją zbudowaną na seryjnej Toyocie Hilux z wykorzystaniem wielu elementów fabrycznych Toyoty i dodatkowych podzespołów wyczynowych.

Jak powiedział Adam Małysz, "jest to samochód, który łączy cechy auta przeprawowego z samochodem do cross-country. Dzięki temu możemy z Rafałem trenować w bardziej zróżnicowanych warunkach. Chociaż jak wiadomo, my ścigamy się w rajdach cross-country, to w tym roku na Dakarze mieliśmy takie krytyczne momenty, w których musieliśmy się przeprawiać przez rzekę. Tym samochodem na pewno można te elementy potrenować. Bardzo się cieszę, że Toyota zbudowała dla nas takie auto, które jest gdzieś w połowie drogi między seryjnym Hiluxem a naszą rajdówką, bo każda okazja do treningu jest przed Dakarem na wagę złota".

Treningowa Toyota Hilux Adama Małysza będzie poddawana kolejnym modyfikacjom, aby sprostać wymaganiom zespołu. Poza kolejnymi treningami w Polsce w listopadzie samochód weźmie udział w ostatnich przed Dakarem próbach na wydmach i piaskach Maroka.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama