/  /  /  / 79 Yarisów Hybrid zasili flotę Providenta
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

79 Yarisów Hybrid zasili flotę Providenta

TMP|
null
© Toyota
null

We wrześniu podpisany został kontrakt między firmami Toyota Motor Poland i Provident Polska na zakup 79 egzemplarzy Toyoty Yaris Hybrid. Samochody będą wykorzystywane przez pracowników działu operacyjnego Providenta.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Provident jest drugą firmą z dużą flotą pojazdów, która wybrała w Polsce samochody hybrydowe Toyoty: w maju odbyło się przekazanie floty Priusów dla firmy Janssen.

O wyborze Yarisów Hybrid przez Providenta zadecydowały dwa kluczowe argumenty:
- niski koszt utrzymania floty i eksploatacji pojazdów (rekordowo niskie zużycie paliwa w mieście 3,1 l/100 km (dane fabryczne), najwyższa bezawaryjność technologii hybrydowej, niskie koszty serwisowe),
- standardowa automatyczna skrzynia biegów, wyraźnie podnosząca komfort wykorzystania pojazdu w mieście.

Straż Miejska Wrocławia wybiera hybrydowe Yarisy

Istotnym czynnikiem okazał się także ekologiczny charakter hybrydowych Toyot. Jak powiedział Bartłomiej Wiśniewski, kierownik działu floty samochodowej i telekomunikacji w Provident Polska: "Zakup hybrydowej Toyoty Yaris do floty korporacyjnej to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla zoptymalizowania kosztów w stosunku do potrzeb, ale również do sprostania coraz większym potrzebom ekologicznym naszego środowiska. Firmy bardzo często patrzą na samochód tylko przez pryzmat ceny zakupu auta, a ta w przypadku hybrydy jest faktycznie nieco wyższa od modeli zasilanych tradycyjnym paliwem, zamiast odnieść się do całkowitych korzyści, jakie może odnieść organizacja, użytkując tego typu samochód."

Flota Providenta liczy łącznie 1 300 samochodów. Odbiór aut został zaplanowany na początek roku przyszłego.

"W firmie Provident znaleźliśmy bardzo świadomego swoich potrzeb partnera. Dobór wersji napędowej Yarisa został bardzo ściśle uzależniony od sposobu wykorzystania auta. Dlatego hybrydami będą jeździć kierowcy korzystający z auta służbowego zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach. To komfortowe rozwiązanie, które pozwoli szybko i w naturalny sposób wykazać zalety tej technologii zarówno po stronie kosztów, jak i komfortu jazdy - podkreśla Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama