/  /  /  / 100 km na JEDNYM litrze paliwa
Toyota

Toyota

Zmień
Toyota to marka aut, produkowanych przez japoński koncern Toyota Motor Corporation, jeden z największych producentów samochodów na świecie. W 2006 r. sprzedał ponad 8,8 mln modeli tej marki. Toyota znajduje się wśród 10 najlepszych światowych przedsiębiorstw na liście Fortune Global 500.
Dowiedz się więcej o marce
 

100 km na JEDNYM litrze paliwa

Toyota Carter|
null
© Toyota Carter
null

50 śmiałków przystąpiło w Toyota Carter Gdańsk do konkursu jazdy oszczędnościowej, w którym główną nagrodą jest hybrydowy Auris. Liderem lokalnej klasyfikacji jest kierowca, który uzyskał spalanie na poziomie zaledwie 1,0 l/100 km.

11 kolejnych konkursowiczów nie przekroczyło zużycia na poziomie 2 litrów paliwa na 100 kilometrów.

"Wszyscy uczestnicy konkursu uzyskali wynik niższy niż spalanie deklarowane przez Toyotę, które wynosi 3,7 litra, pomimo że większość uczestników zabawy nie należało do zawodowych mistrzów oszczędności - mówi Daria Malinka z Toyota Carter Gdańsk.

"Najwyższe konkursowe spalanie w naszej stacji dealerskiej wyniosło 3,3 litra benzyny na 100 kilometrów, a więc prawie pół litra mniej od deklarowanej normy".

"Dla nas niezwykle istotne jest, że osoby które postanowiły przekonać się osobiście, ile pali hybrydowy Auris, to osoby które wcześniej używały diesli innych marek - dodaje Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk. "Kilku z nich po przejażdżce przekonało się do Toyoty, zamawiając u nas swoje nowe samochody".

Warto wspomnieć, że Toyota Carter Gdańsk okazała się być pomorskim liderem w konkursie oszczędzania, przeprowadzając eliminacje z największą grupą zainteresowanych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama