/  /  /  /  / Toyota Verso zdobyła 5 gwiazdek Euro NCAP
Toyota Verso

Toyota Verso

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Toyota Verso zdobyła 5 gwiazdek Euro NCAP

Toyota|
null
© Toyota
null

Toyota Verso zdobyła maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych organizacji Euro NCAP. Model japońskiej marki uzyskał m.in. 89% za bezpieczeństwo dorosłych pasażerów oraz 69% za bezpieczeństwo pieszych.

Toyota Verso zdobyła maksymalną ocenę 5 gwiazdek w sprawdzającym bezpieczeństwo teście Euro NCAP 2010. Model uzyskał 89% za bezpieczeństwo podróżujących samochodem dorosłych, 75% za bezpieczeństwo dzieci, 69% za bezpieczeństwo pieszych i 86% za systemy bezpieczeństwa.

Wprowadzenie nowych przepisów Euro NCAP w lutym ubiegłego roku rozpoczęło trójstopniowy program, stawiający jeszcze wyższe wymagania przed testami zderzeniowymi, które zaczną obowiązywać w latach 2010 i 2012.

Jedną z największych zmian owego programu są wymagania dotyczące bezpieczeństwa pieszych, według których dla uzyskania pięciu gwiazdek jeszcze w 2009 roku konieczne było osiągnięcie wyniku na poziomie jedynie 25%. W roku 2010 próg ten został podniesiony do 40%, zaś w roku 2012 wymagane będzie uzyskanie aż 60%.

Uzyskując w tej kategorii wynik 69%, Verso już w chwili obecnej spełnia wysokie wymagania, które obowiązywać będą w roku 2012.

Na podkreślenie zasługuje także fakt, iż z grupy pięciu przebadanych ostatnio aut (Citroen Nemo, Kia Venga, Nissan Cube, Seat Exeo i Toyota Verso) tylko Toyota Verso uzyskała najwyższą, pięciogwiazdkową ocenę, zaliczając celująco egzamin z bezpieczeństwa według nowych, bardziej ostrych kryteriów.

Wobec zwiększających się w latach 2010 i 2012 wymagań dotyczących bezpieczeństwa pasażerów dorosłych i dzieci, aby uzyskać ocenę pięciu gwiazdek pojazdy muszą osiągać znakomite wyniki we wszystkich czterech kategoriach.

W roku ubiegłym modele iQ, Avensis i Prius uzyskały oceny maksymalne. Verso jest jednym z pierwszych pojazdów, którym przyznano pięć gwiazdek według zaostrzonych wymagań testów zderzeniowych Euro NCAP.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama