/  /  /  /  / 20-milionowa Toyota w Europie dostarczona klientowi
Toyota Verso

Toyota Verso

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

20-milionowa Toyota w Europie dostarczona klientowi

Spółka|
null
© Toyota
null

Toyota osiągnęła ważny kamień milowy wraz z dostarczeniem klientowi 20-milionowego pojazdu w Europie. Ciemnoniebieska Toyota Verso 2.0 D-4D została przekazana pewnemu mieszkańcowi Walencji podczas uroczystej ceremonii w biurach Toyota Spain.

W uroczystości wzięli udział m.in. Miguel Fonseca, wiceprezes Toyota Motor Europe ds. sprzedaży i marketingu, Orhan Ozer, prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Manufacturing Turkey (oraz przedstawiciele najwyższego kierownictwa Toyota Spain.

Podczas ceremonii wiceprezes Miguel Fonseca powiedział: „Ten ważny fakt świętujemy z dumą i podekscytowaniem. Od chwili, gdy pierwsze Toyoty trafiły na europejskie drogi 50 lat temu, marka Toyota stała się dla naszych klientów synonimem najwyższej jakości i nowatorstwa. Pozostajemy wierni naszym priorytetom, skupionym wokół zadowolenia klientów, które ustanowił założyciel firmy, Kiichiro Toyoda.”

10-milionowy pojazd, Toyotę Avensis wyprodukowaną w Wielkiej Brytanii, Toyota dostarczyła klientowi z Niemiec w lutym 2000 roku. Dostarczenie pierwszych 10 milionów pojazdów Toyota w Europie zajęło więc 40 lat, zaś dojście do liczby 20 milionów jedynie 10 lat.

Toyota Verso odznacza się znakomitymi parametrami jezdnymi i ekologicznymi, które zapewnia technologia Toyota Optimal Drive obecna w całej gamie silników i jest doskonałą propozycją dla nabywców pojazdów MPV segmentu C, szukających samochodu wyróżniającego się przestrzennością, praktycznością i dynamiczną stylistyką przy niezrównanej przyjemności z jazdy. W testach Euro NCAP Verso uzyskała w tym roku za bezpieczeństwo najwyższą ocenę pięciu gwiazdek.

Prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Manufacturing Turkey Orhan Ozer powiedział: „Fakt, że 20-milionowa Toyota sprzedana w Europe to właśnie Toyota Verso, samochód zbudowany w Europie na europejski rynek, daje nam wielką satysfakcję. Cały zespół fabryki Toyoty w Adapazari jest dumny z najwyższej jakości, którą zapewniamy naszym klientom.”

Będąc jednym z dziewięciu zakładów produkcyjnych Toyoty w Europie oraz Rosji, TMMT wytwarza modele Toyota Verso i Auris. Fabryka, w którą zainwestowano 1,2 mld EUR, zatrudnia około 3000 pracowników.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama