/  /  / Verso
Toyota Verso

Toyota Verso

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Cena69 900 zł - 101 900 zł (aktualizacja: 2017-04-01)
Emisja CO2119 g/km - 154 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km - 6,7 L/100km
 
Toyota Verso 2013
© Toyota
Toyota Verso 2013Toyota Verso 2013Toyota Verso 2013Toyota Verso 2013Toyota Verso 2013Toyota Verso 2013Toyota Verso 2013Toyota Verso 2013Toyota VersoToyota Verso
Toyota Verso to odpowiedź japońskiej marki na coraz bardziej rosnącą rangę samochodów typu minivan na rynkach światowych. Zaliczana jest ona o klasy niższej średniej (segment C) w grupie aut typu van. W prostej linii jest to następca modelu Corolla Verso, jednak równocześnie pojazd ten miał zastąpić Avensisa Verso i Yarisa Verso. Pierwszy tego typu pojazd Toyota zaprezentowała w 2001 roku, jednak ze względu na wysoką cenę model ten nie odniósł sukcesu rynkowego. Większą popularność uzyskała Toyota Corolla Verso drugiej generacji produkowana od 2004 roku przez pięć kolejnych lat. Na podobną popularność japońska marka liczy w przypadku nowego Verso, które zostało zaprezentowane podczas salonu samochodowego w Genewie w 2009 roku, zaś w salonach pojawiło się jeszcze tego samego roku. Model ten został stworzony na zmodernizowanej płycie podłogowej pochodzącej z Toyoty Avensis, dzięki czemu auto jest niemal pod każdym względem większe od swojego poprzednika. Zwiększenie rozstawu osi pozwoliło na zwiększenie ilości miejsca dla 2 i 3 rzędu siedzeń, dzięki czemu w komfortowych warunkach podróżować może nawet 7 osób. W klasycznej konstrukcji przedniego zawieszenia (kolumny MacPhersona) zmieniono ustawienie geometrii, poprawiając prowadzenie auta w łuku. Stosunkowo w krótkim czasie po debiucie auto zostało uhonorowane tytułem „Najlepszego Samochodu Rodzinnego Roku 2010” w Holandii. Produkcja tego modelu odbywa się w zakładach położonych w tureckiej miejscowości Bursa.

Obecnie na rynku debiutuje zmodernizowana wersja, która stylistycznie nawiązuje do Aurisa drugiej generacji. Lampy do jazdy dziennej w technologii LED to tylko jeden z wielu elementów jakie wyróżniają nowy model. Toyota chwali się, że lifting objął aż 430 elementów, dzięki czemu samochód prezentuje się nadal "świeżo".

Toyota słynie z dbania o bezpieczeństwo podróżujących i nie inaczej jest w przypadku modelu Verso. W standardzie znajdują się poduszki czołowe i boczne kierowcy i pasażera, poduszka kolanowa kierowcy oraz kurtyny powietrzne dla trzech rzędów siedzeń. Ponadto każdy egzemplarz posiada system antypoślizgowy ABS z układem rozdziału siły hamowania EBD, wspomaganie hamowania BA, system kontroli trakcji TRC oraz system stabilizacji toru jazdy VSC+. Model ten nie został poddany dotychczas testom zderzeniowym organizacji EuroNCAP.

Konkurencję dla Toyoty Verso stanowi Citroen C4 Picasso, Renault Scenic, Opel Zafira, Kia Carens, Ford C-Max, Volkswagen Touran oraz Seat Altea.

 

Verso najczęściej porównywana z

Citroen C4 Picasso
Citroen C4 Picasso
Ford C-Max
Ford C-Max
Kia Carens III
Kia Carens
Mitsubishi ASX
Mitsubishi ASX
Opel Zafira Tourer
Opel Zafira Tourer
Skoda Octavia III
Skoda Octavia
Volkswagen Golf Sportsvan
Volkswagen Golf Sportsvan
Reklama