/  /  /  /  / Nowa Toyota RAV4 w polskich salonach
Toyota RAV4

Toyota RAV4

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Toyota RAV4 w polskich salonach

null
© IBRM Samar
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Już w dniach 9-10 marca w polskich salonach dealerskich zadebiutuje model Toyota RAV4 nowej generacji. Polska to jeden z pierwszych krajów europejskich, w których pojawia się to auto.

Łączna sprzedaż Toyoty RAV4 wszystkich generacji przekroczyła na świecie poziom  4,5 mln egzemplarzy, z czego na rynek europejski przypada około 1,2 mln sztuk.

Nowa generacja RAV4 została zaprojektowana w oparciu o platformę Avensisa, dzięki czemu samochód wyraźnie zyskuje na przestronności wnętrza i pojemności bagażnika (547 litrów). Długość całkowita wzrośnie względem poprzednika o 20 cm, a rozstaw osi o 10 cm.

W modelu RAV4 zadebiutuje silnik Diesla D-4D o pojemności 2-litrów i mocy 124 KM, wyróżniający się wysokim momentem obrotowym 310 Nm dostępnym już od 1600 obr./min., dającym dobrą dynamikę, oraz niskim zużyciem paliwa na poziomie zaledwie 4,9 l/100 km (dane fabryczne).

Nowa Toyota RAV4 cennik w Polsce

W wyposażeniu standardowym RAV4 znajdzie się m.in. klimatyzacja, system audio, 7 poduszek powietrznych, systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji, światła do jazdy dziennej typu LED, system wspomagający podjazdy pod wzniesienia czy system Bluetooth.

Rok 2013: Będzie dużo nowości w segmencie SUV

Dostępne będą także nowe elementy wyposażenia takie jak elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika, system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu czy automatyczne światła drogowe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Toyota RAV4