/  /  /  /  / Inna Toyota RAV4
Toyota RAV4

Toyota RAV4

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Inna Toyota RAV4

Producent|
null
© Toyota
null

Toyota przedstawiła koncepcyjny samochód RAV4 EV. To pojazd o napędzie elektrycznym opracowywany wspólnie z firmą Tesla. Auto debiutuje na targach Los Angeles Auto Show.

Toyota Motor Corporation (TMC) przedstawiła koncepcyjny samochód RAV4 EV - pojazd o napędzie elektrycznym opracowywany wspólnie z firmą Tesla. Auto debiutuje na targach Los Angeles Auto Show do 28 listopada.

Samochód koncepcyjny RAV4 EV, oparty na wysoce funkcjonalnym nadwoziu kompaktowego samochodu klasy Toyota RAV4, wyposażono w napęd elektryczny firmy Tesla. Wóz ma mieć zasięg około 160 km przy rzeczywistych warunkach jazdy. TMC i Tesla planują przyspieszenie prac nad rozwojem pojazdu, prowadzonych głównie w USA, zamierzając wprowadzić samochód na rynek amerykański w roku 2012.

W maju Tesla i TMC ogłosiły zamiar współpracy w dziedzinie opracowywania pojazdów elektrycznych i ich podzespołów, a także oprzyrządowania produkcyjnego i projektowania. Tesla zamierza korzystać z doświadczenia TMC w zakresie projektowania i produkcji, zaś TMC – z technologii napędu elektrycznego Tesli, biorąc również za wzór śmiałość i szybkość podejmowania decyzji oraz elastyczność tej firmy.

TMC działa na rzecz zmniejszenia zużycia paliw kopalnych i emisji CO2 poprzez promowanie nośników energii innych niż pochodne ropy naftowej, takich jak elektryczność. W roku 1997 firma wprowadziła do sprzedaży model Prius, pierwszy w świecie masowo produkowany samochód osobowy z hybrydowym napędem benzynowo-elektrycznym, którego łączna sprzedaż przekroczyła niedawno 2 mln sztuk.

W latach 1996-2003 TMC sprzedała także około 1 900 sztuk pierwszej generacji RAV4 EV (pierwszy w świecie komercyjny samochód zasilany akumulatorami metalowo-wodorkowymi).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Toyota RAV4